Aktualności * O Zespole * Nowa siedziba * Historia * Kierownictwo * Kontakt * Grupa OFF HARNAM* Teatr Lalek Arlekin *


Aktualności


NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM"

Mimo tego, że wakacje jeszcze trwają a do początku roku szkolnego daleko: już dziś zapraszamy wszystkich od 4 roku życia na zajęcia taneczne w "Harnamie"!
Podajemy do wiadomości termin naborów:
11 września w godzinach 17:00-20:00
12 września w godzinach 10:00-13:00

Przypominamy, iż w naszej siedzibie tańczą bardzo młodzi i Ci trochę starsi dlatego czekamy na każdego do 30 roku życia! "Harnam" oferuje nie tylko zajęcia tańca ludowego, ale i tańca klasycznego, śpiewu, warsztaty nowatotorskiej techniki prowadzonej przez Joannę Wolańską jak i zajęcia taneczne dla dorosłych i seniorów.
Paleta możliwości "Harnama" jest bardzo szeroka (znajdzie się i conieco dla studentów) każdy student Politechniki Łódzkiej może zaliczyć zajęcia WF-u uczestnicząc właśnie w naszych zajęciach!
Zapraszamy do naszej siedziby na Piotrkowską 282a w Łodzi każdego pasjonata tańca jak i każdego kto tym pasjonatem dopiero chce zostać.
Roztańczmy się na ludowo!KONCERT W ARLEKINIE

Dnia 14.06.2015 r. odbył się ostatni w tym sezonie artystycznym koncert ZTL "Harnam". Tym razem na deskach Teatru Lalek "Arlekin" zaprezentowała się grupa reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca III, a także Grupa OFF Harnam.
Był to koncert pełen debiutów dla każdej z grup.
Reprezentacja ukazała świeży, nowopowstały układ tańców i zabaw opoczyńskich. Dziewczęta z grupy młodzieżowej zadebiutowały na scenie w tańcach łęczyckich w trepach. Grupa III po raz pierwszy miała okazję przedstawić tańce żywieckie i opoczyńskie wraz z młodzieżą oraz reprezentacją, a Grupa OFF Harnam ukazała nową suitę choreograficzną, opartą na polskim tańcu tradycyjnym przy utworach Janusz Prusinowski Kompania.
W repertuarze pojawiły się tańce zarówno z okolic Łodzi, jak i z regionów południowych. Cały wieczór prowadził Pan Jacek Tokarczyk, wprowadzając w klimat każdej z choreografii.Roztańczone i rozśpiewane serca

W środę 3 czerwca odbył się koncert pt. "Roztańczone i rozśpiewane serca" kończący sezon artystyczny 2014/2015 wszystkich grup dziecięcych. Przez cały rok dzieci uczyły się piosenek i przyśpiewek, poznawały nowe kroki, zabawy i tańce ludowe, które mogły zaprezentować przed łódzką publicznością na harnamowskiej scenie. Wszystkim dzieciom i młodzieży gratulujemy i dziękujemy za kolorowy występ.
Chętnych, którym nie udało się nabyć biletów na miniony koncert, zapraszamy 14.czerwca do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi na godzinę 19:00. Tym razem zaprezentują się: grupa dziecięca, młodzieżowa i dorosła. Bilety do nabycia w sekretariacie (Piotrkowska 282 A, można rezerwować telefonicznie:663357575) lub w kasie Teatru przed koncertem.

Piknik: "Poznaj dobrą żywność"


Zespół Tańca Ludowego "Harnam" po raz kolejny na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uświetnił Piknik "Poznaj dobrą żywność". Gościliśmy w SGGW dnia 16 maja 2015 r. w Warszawie, gdzie towarzyszyliśmy Ministrowi Markowi Sawickiemu podczas wręczania nagród dla najlepszych producentów polskiej żywności, prowadziliśmy zajęcia edukacyjne, ucząc polskich tańców i przyśpiewek ludowych oraz pokazaliśmy tańce narodowe i regionalne.

I miejsce dla Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" na X Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach.


Właśnie zakończyła się kolejna edycja zmagań o "Świętokrzyską zapaskę"- Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej . Po raz dziesiąty zagościły w Kielcach najlepsze zespoły folklorystyczne z całego kraju. Przez dwa dni, rada artystyczna obejrzała 13 prezentacji, w tym program "Małe ojczyzny" ukazujący tańce regionu łowickiego, sieradzkiego i łęczyckiego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Występ Harnama okazał się najlepszym w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie opracowanej artystycznie.

Jeśli ktoś nie zdążył obejrzeć krótkiego reportażu a propos harnamowskich, festiwalowych kuluarów, to polecamy materiał ze strony:Warsztaty z Panią Wiosną-zapraszamy w sobotę 28 marca!


W sobotę 28 marca 2015 roku w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" odbędzie się spotkanie z Panią Wiosną w ramach warsztatów z cyklu "Polskie zwyczaje i obrzędy z Harnamem".

Wszystkich od 4 roku życia gotowych na nadejście wiosny zapraszamy
o godzinie 16:00 z obuwiem na zmianę!
Na spotkaniu nasi goście odtańczą wiosenny taniec a i dowiedzą się co na wiosnę w trawie piszczy czyli... jakie są polskie zwyczaje i obrzędy związane z tą przepiękną porą roku!
Zaklinamy zimę-witamy wiosnę!

Warsztaty potrwają do godziny 17:30. ZAPRASZAMY.
Do zobaczenia!Koncerty Noworoczne


Rok 2015 Zespół Tańca Ludowego "Harnam" rozpoczął uroczystymi Koncertami Noworocznymi 17 i 22 stycznia.Jeszcze w świątecznym nastroju odwiedzili nas kolędnicy wraz z Turoniem, który straszył łódzkie prząśniczki, mogliśmy posłuchać polskich kolęd i pastorałek a ze sceny popłynęły życzliwe życzenia. W karnawałową atmosferę wprowadziły nas grypy dziecięce, młodzieżowa i dorosła podczas prezentacji wesołych, żywiołowych tańców narodowych i regionalnych przy akompaniamencie kapeli Zespołu.Taneczne ferie z Arlekinem i ZTL Harnam


Taneczne ferie z Arlekinem i ZTL Harnam, to niepowtarzalna okazja na przeżycie fascynującej podróży po świecie tańca i muzyki. W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się najróżniejszymi stylami tanecznymi, nie zabraknie również zabaw przy muzyce, wspólnego śpiewania i mnóstwa inspiracji plastycznych i teatralnych, które pobudzą wyobraźnie dzieci. Przez dwa tygodnie wspólnej zabawy, uczestnicy będą mogli poznać tajniki pracy prawdziwych tancerzy, począwszy od rozgrzewek wzmacniających gorset mięśniowy oraz gibkość całego ciała, poprzez naukę kroków tanecznych oraz choreografii stworzonych specjalnie na tę okazję, aż do występu na prawdziwej teatralnej scenie, który będzie zwieńczeniem wspólnej nauki.
W czasie trwania ferii dzieci będą miały także możliwość korzystania z profesjonalnych garderób i sal baletowych, zwiedzenia magazynu z kostiumami, a także przymierzenia autentycznych kostiumów scenicznych Zespołu Tańca Ludowego Harnam.
Wszystkie zajęcie będą się odbywać przy akompaniamencie pianina pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej: muzyków i tancerzy ZTL Harnam.

Koszt: 400 zł za 2 tygodnie
Nr konta Teatru Lalek Arlekin: PKO SA 57 1240 3015 1111 0000 3412 3065

Liczba miejsc ograniczona!

Adresaci: dzieci w wieku 7-12 lat
W świeżo wyremontowanym budynku Teatru Arelkin przez dwa tygodnie (2-13 lutego 2015 r.) będą odbywały się warsztaty:
. teatralne;
. plastyczne;
. taneczne (w siedzibie zespołu Harnam przy ul. Piotrkowskiej 282a ).

Pod okiem wspaniałych artystów Teatru Lalek Arlekin każda z grup przygotuje widowisko, które zaprezentuje 14 lutego na dużej scenie podczas finału ferii. W programie także:
. 2 spektakle: Piotruś Pan i Czerwony Kapturek;
. 2 wycieczki: do kopalni soli w Kłodawie i fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim;
. Widowisko na finał ferii: sobota, 14 lutego, godz. 18.00

Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 -14.00.
Istnieje możliwość pozostawienia dzieci pod opieką pracowników teatru w godzinach 9.00-15.00.
Około południa podawane będzie drugie śniadanie w formie szwedzkiego stołu.

Zapisy: od 14 stycznia
. osobiście w sekretariacie teatru (Wólczańska 5) od godziny 8:30;
. telefonicznie pod numerem : 42 633 08 94, 601 517 808;
. mailowo: sekretariat@teatrarlekin.plNA SREBRNYM EKRANIE


W piątek 7 listopada na ekrany kin wszedł film "Obywatel" w reżyserii jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów- Jerzego Stuhra. Zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w Łodzi i w tym czasie do produkcji został zaproszony Zespół Tańca Ludowego "Harnam", który wcielił się w rolę Zespołu "Kujawiak". Na ekranie można zobaczyć zarówno tancerzy jak i kostiumy z naszego Zespołu. Bohaterem jest Jan Bratek, grany przez Jerzego i Macieja Stuhra. Jan Bratek jest kierownikiem Zespołu "Kujawiak" i ... Zapraszamy do kin i do obejrzenia fotorelacji.Złota Łódka dla Grupy OFF Harnam


Złota Łódka dla Grupy OFF Harnam w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE. Grupa OFF Harnam stanęła w szranki z grupami z Łodzi, Województwa Łódzkiego różnych regionów Polski, Europy i świata. Wysiłki i praca naszych tancerek zostały docenione. Gratulujemy!"Wytnij Hołubca" 2014 w Łodzi


W niedzielę 12 października 2014 r. Zespół Tańca Ludowego "Harnam" ponownie wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji "Wytnij Hołubca". Od godziny 13:00 utanecznialiśmy łodzian i zgłębialiśmy tajniki wspomnianych hołubców. Spacer po ulicy Piotrkowskiej miał swój finał na Rynku Manufaktury gdzie o godzinie 17:00 biliśmy rekord w wycinaniu "hołubców" Dziękujemy, że byli Państwo z nami!"Wytnij Hołubca" 2014 w Łodzi


Zespół Tańca Ludowego "Harnam" po raz kolejny włączył się do Ogólnopolskiej Akcji "Wytnij Hołubca". Czym jest ów hołubiec? Można się tego dowiedzieć i spróbować zatańczyć już 12 października 2014 roku na ulicach Łodzi. Finał Akcji o godzinie 17:00 na Rynku Manufaktury. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

PROGRAM AKCJI WYTNIJ HOŁUBCA W ŁODZI: Poniżej czas i miejsca otwartych warsztatów tanecznych

 • 13:00- 13:30 OFF Piotrkowska Center- rozpoczęcie akcji "Wytnij Hołubca"

 • 15:00 Akcja #whselfie

 • 14:00 - 16:00 Animacje na ulica Piotrkowska

 • 16:30- 17:00 Manufaktura (rynek)

 • 17:00- 17:10 Ogólnopolska próba bicia rekordu w wycinaniu hołubców.

 • 17:10- 17:20 Wspólne zatańczenie krakowiaka na bazie elementów uczonych w trakcie otwartych warsztatów na Piotrkowskiej.

 • 17:20- 18:00 Zbieranie listy mailowej od śmiałków, którzy będą chcieli otrzymać dyplom za wzięcie udziału w akcji "Wytnij Hołubca".

 • ZAPRASZAMY!


  Nabory do grup dziecięcych, młodzieżowej, tanecznej fuzji i grupy przygotowawczej.


  Zapraszamy wszystkich od 4 roku życia na zajęcia taneczne w "Harnamie"! Podajemy do wiadomości termin naborów:
  27-28 września w godzinach 10:00 - 13:00
  Przypominamy, iż w naszej siedzibie tańczą bardzo młodzi i Ci trochę starsi dlatego czekamy na każdego do 30 roku życia! "Harnam" oferuje nie tylko zajęcia tańca ludowego,ale i tańca klasycznego, śpiewu, warsztaty nowatorskiej techniki prowadzonej przez Joannę Wolańską -Folk Jazzu jak i zajęcia taneczne dla dorosłych i seniorów. Paleta możliwości "Harnama" jest bardzo szeroka (znajdzie się i conieco dla studentów) każdy student Politechniki Łódzkiej może zaliczyć zajęcia WF-u uczestnicząc właśnie w naszych zajęciach! Zapraszamy do naszej siedziby na Piotrkowską 282a w Łodzi każdego pasjonata tańca jak i każdego kto tym pasjonatem dopiero chce zostać. Roztańczmy się na ludowo!
  Do zobaczenia!  Grupa OFF Harnam i Miejskie Darcie Pierza na Festiwalu "Kolory Polski"

  W niedzielę 10 sierpnia 2014 r. o godzinie 18:00 w Nagawkach w Żywym Skansenie-Centrum Folkloru Polskiego, Grupa OFF Harnam wraz z Miejskim Darciem Pierza, wystąpi w ramach Festiwalu "Kolory Polski" w spektaklu "A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie...". Przygotowany przez te grupy wspólnie spektakl, to połączenie polskich pieśni tradycyjnych, śpiewanych a capella w niezmienionej formie, oraz choreografii łączącej taniec współczesny, ludowy i teatralną inscenizację.
  Zakończenie roku artystycznego 2013/2014


  W czwartek 26 czerwca 2014 r. odbyły się ostatnie zajęcia w tym sezonie artystycznym. Wszyscy prowadzący zajęcia z całego serca dziękują Rodzicom, Opiekunom i Dzieciom za piękne kwiaty i słodkości jakie otrzymali z okazji zakończenia roku szkolnego.
  Dziękujemy wszystkim Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym za rok wspólnej pracy podczas zajęć. Życzymy słonecznej pogody, niezapomnianych wakacyjnych wrażeń, dobrego odpoczynku byście z nowymi siłami i energią wrócili we wrześniu. Pamiętajcie, że czekamy na kartki pocztowe. Nasz adres: Piotrkowska 282 a, 92-034 Łódź. Ciekawe, która grupa prześle najwięcej kartek pocztowych?

  Przypominamy, pierwsze zajęcia po przerwie wakacyjnej:
  8 września 2014 r.-grupa I, II i III
  9 września 2014 r.-grupa młodzieżowa i reprezentacyjna

  Do zobaczenia!  Corum - Turcja 17-22 czerwca 2014r.


  ZTL "Harnam" - Reprezentacyjny Zespół Województwa Łódzkiego już po raz drugi promował Województwo Łódzkie, które jest partnerem regionalnym wydarzenia, podczas "34 International Corum Hittite Fair &Carnavals Chief" w Turcji, w dniach 17-22 czerwca 2014r.
  Burmistrz, władze oraz mieszkańcy miasta Corum mogli poznać piękny folklor ziemi łódzkiej: tańce łowickie, sieradzkie i łęczyckie oraz tańce i przyśpiewki z wielu regionów Polski. Na dwóch scenach w centrum miasta wraz z Harnamem prezentowało się pięć grup tureckich oraz zaproszeni goście z Kirgistanu, Czarnogóry, Cypru i Kosowa. Nasz Zespół wyróżniał się spośród uczestników festiwalu, jako jedyny za każdym razem prezentował inny taniec i kostium. Dzięki temu zainteresowanie naszymi pokazami było ogromne, a sesje zdjęciowe trwały bez końca.

  Podczas wielu oficjalnych i roboczych spotkań mieliśmy okazję przedstawiać region jak i całe województwo łódzkie. Rozmawialiśmy o sposobach promowania naszego kraju, miasta i Zespołu Harnam w Turcji oraz udziale Harnama w kolejnych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Turcji.
  Tegoroczny wyjazd był szczególny, pod względem składu Zespołu. Tym razem mogła się zaprezentować obok grupy reprezentacyjnej również grupa młodzieżowa. Zdała ten egzamin na piątkę. Dzięki temu będzie mogła kontynuować przygodę i zdobywać doświadczenia na wielu scenach świata.
  Podróż obfitowała w wiele wspaniałych przeżyć i doświadczeń, dała możliwość spotkań z dawnymi przyjaciółmi i pozwoliła zacieśnić więzy. Mieliśmy możliwość popływać w Balatonie, odpocząć na białych piaskach Grecji, odbyć wycieczkę statkiem po Bosforze, spacerować gwarnymi ulicami Stambułu, a w drodze powrotnej podziwiać panoramę Budapesztu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.  DZIEŃ DZIECKA NA WARSZAWSKIEJ WOLI


  Dnia 1 czerwca 2014 r. Zespół Tańca Ludowego "Harnam" iście po królewsku świętował "Dzień Dziecka". W samo południe, w Parku im. gen.J. Sowińskiego w Warszawie, wspaniałym korowodem, tańcząc poloneza rozpoczął "Piknik Królewska Wola". Wśród wielu atrakcji Zespół Harnam zaprezentował poloneza, mazura oraz tańce żywieckie a nasze instruktorki tańca, poprowadziły warsztaty z królewskich tańców dla wszystkich dzieci.
  Zapraszamy na performance Joanny Szumacher w wykonaniu Grupy OFF Harnam.


  Performance taneczny "Coraz bliżej ziemi" w luźny sposób nawiązuje do teledysku promującego film "Ziemia obiecana".
  Podejmuje temat śmierci i upadku.
  Z pojedynczych słów, zaczerpniętych z tekstu Jonasza Kofty, wypowiadanych przez tancerzy oraz ich ruchów, zapętlonych, przyspie- szających to znów zwalniających, tworzy się zupełnie inna od teledysku, odrębna kompozycja, której cała struktura gestów i słów ma przypominać o naszym przemijaniu i o tym, że za chwilę nas już nie będzie.


  Performance rozpoczyna się się o godzinie 18:00 przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Zielonej.
  Choreografia: Joanna Wolańska/ Grupa OFF Harnam/Joanna Szumacher
  Wykonanie: Grupa OFF Harnam/
  Adrianna Bielak, Magdalena Bogus, Agata Darczuk, Adam Kuza, Karolina Lewińska, Ewa Szpotan, Joanna Wolańska, Malwina Zawiślak
  Performance dedykujemy pamięci naszego kolegi- Cezarego.  "Łódzkie Łabędzie"


  W czwartek 20 marca 2014r. w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Łódzkie Łabędzie". Zespół Tańca Ludowego Harnam Polonezem i Mazurem rozpoczął to wydarzenie. Tancerze naszego zespołu wraz z Wojewodą Łódzkim Jolantą Chełmińską i Wiceprezydentem Miasta Łodzi Krzysztofem Piątkowskim wręczali statuetki i kwiaty laureatom konkursu: Pracodawca kreujący i wspierający edukację 2013. Wszystkim laureatom gratulujemy.  BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci


  BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci już 2 marca. O godzinie 17:00 siedziba Zespołu znów zamieni się w krainę bajek i szczęśliwości:) Zapraszamy wszystkich Harnamowców o godzinie 17:00 w niedzielę na niezwykłą zabawę z hulańcami, niespodziankami, grami i szaloną muzyką. Prosimy o zapisy w sekretariacie ( koszt balu to 10 zł). Wszystkie księżniczki i Spidermany proszeni są o przyniesienie czegoś do przekąszenia i napoju-podczas przerwy przygotujemy z nich poczęstunek. Koniec balu przewidziany jest na godzinę 19:00. CZAS NA BAL, JUŻ CZAS!  SUKCES Grupy OFF Harnam

  13 lutego Grupa OFF Harnam zaprezentowała się na jednej scenie wraz ze znakomitym zespołem - Kapelą ze Wsi Warszawa. Wspólny koncert odbył się w ramach Festiwalu Kontrolowanego w Radomiu. Grupa ubarwiła koncert pięcioma choreografiami, z których część została specjalnie stworzona na tę okazję. Mimo, że obie grupy spotkały się po raz pierwszy dopiero w dniu koncertu, a czas na próbę był bardzo ograniczony, współpraca przebiegała niezwykle pomyślnie. Między zespołami panowała bardzo dobra energia, która szybko udzieliła się publiczności zgromadzonej w sali koncertowej szkoły muzycznej w Radomiu. Efektem tak wspaniałej kolaboracji, była owacja na stojąco, która ogromnie wzruszyła wszystkich uczestników koncertu.
  Po koncercie podziękowaniom i gratulacjom nie było końca, padło wiele pięknych i ciepłych słów, a także sugestii, aby współpraca między grupami nie skończyła się na jednym koncercie. Kto wie co przyniesie przyszłość, póki co wszyscy członkowie Grupy OFF Harnam pozostają pod ogromnym wrażeniem wspaniałego wydarzenia, w którym mogli uczestniczyć i które dostarczyło tak wielu pozytywnych emocji, nie tylko publiczności ale także wykonawcom.
  STUDENCIE POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ!


  Zbliża się wielkimi krokami czas podjęcia decyzji co do realizacji w ramach WF-u określonych programów sportowych. Robi się ciepło, przyjemnie, a piątkowe popołudnia (zajęcia odbywają się w godzinach 18:00-19:30) czekają na Twoje roztańczenie. Zapraszamy wszystkich do spróbowania swych sił w Harnamie. Zajęcia prowadzone są pod wodzą Joanny Wolańskiej-instruktorki Zespołu, która świetnie wpływa na to, by dobrze spędzić 1,5 godziny zajęć. Jest dużo ruchu, praca nad kondycją ale przede wszystkim taniec ludowy! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W sprawie zapisów prosimy kontaktować się z sekretariatem pod numerem telefonu 42 684 05 14 bądź mailowo: harnam@onet.pl Przybywajcie dumnie i szumnie. Koniec i bomba, kto nie tańczy ten....TRĄBA!  II PRZEGLĄD TALENTÓW TANECZNYCH

  26 lutego 2014 roku, w środę o godzinie 18:00 odbędzie się już II Przegląd Talentów Tanecznych w "Harnamie"! Zapraszamy serdecznie, zeszłoroczna edycja odkryła niesamowite zdolności i talenty taneczne wśród małych i dużych tancerzy naszego Zespołu. Zgłoszenia przyjmowane są u prowadzących zajęcia do 20 lutego! Spieszcie się! Nie możemy się doczekać niezwykłych choreografii-jesteśmy pewni,że i w tym roku niejeden raz nas zaskoczycie. Zapraszamy! Oto regulamin Przeglądu:
  REGULAMIN:
  1) Uczestnikami konkursu mogą być członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" (grupa II,III, młodzieżowa oraz taneczna fuzja) oraz osoby z poza zespołu
  2) W konkursie wyróżniono dwie kategorie wiekowe tj. do 10 roku życia i od 10 roku życia ( uwzględniamy wyjątki w przypadku występów zespołowych) . Na konkurs mogą się zgłaszać soliści, duety, tria oraz kwartety
  3) Uczestnicy będą oceniani w kategorii solo lub kategorii grupowej (duety, tria, kwartety)
  4) Jury przyznaje po jednym Grand Prix w każdej kategorii oraz wyróżnienia
  5) Maksymalny czas trwania prezentacji to 2 minuty
  6) Styl taneczny jest dowolny (w karcie zgłoszenia należy podać nazwę prezentowanego stylu, która MOŻE być wymyślona przez uczestnika ) . Taniec można łączyć z innymi dziedzinami sztuki.
  7) W uwagach należy zamieścić informacje odnośnie dodatkowych, niezbędnych materiałów np. scenografii (krzesła, stoliki ) , rozpoczęcia prezentacji na ciszy itp.
  8) Karty zgłoszenia wraz z płytami CD (audio) z nagranym utworem oddajemy prowadzącym zajęcia do 20.02.2014 r.
  9) Powołane jury będzie oceniało uczestników w skali od 1 do 5 za: choreografię (pomysłowość, zgodność z muzyką, itp. ) , technikę, wyraz sceniczny (mimikę, emocje) , estetykę ( przygotowanie kostiumu itp. ) , ogólne wrażenie
  10) Pod koniec każdych zajęć można skonsultować się z prowadzącymi w przypadku wszelkich wątpliwości odnośnie swoich prezentacji
  11) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu, o której uczestnicy zostaną poinformowani w odpowiednim czasie
  SPECJALNY KONCERT

  Zespół Tańca Ludowego Harnam zaprasza na specjalny koncert. 11 stycznia o godzinie 19:00 w siedzibie zespołu przy Piotrkowskiej 282 a będzie można zobaczyć tańce narodowe, regionalne oraz posłuchać kolęd. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na leczenie naszego kolegi i tancerza. Serdecznie zapraszamy Cegiełki do nabycia w sekretariacie ZTL Harnam od 7 stycznia 2014 r. lub przed wejściem na koncert.
  KONCERT ŚWIĄTECZNY

  Niezwykły koncert z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" odbył się w miniony piątek w auli Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Pomorskiej 282a w Łodzi. To taneczno-muzyczne spotkanie było spowodowane wydaniem przez Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przepięknego folderu liczącego 52 strony o różnorodności repertuarowej i kostiumowej naszego zespołu. Folder nie powstałby bez pracy wielu osób: pana Pawła Augustyniaka, który wielokrotnie spotykał się z naszymi tancerzami podczas sesji zdjęciowej, pana Bartosza Kucharskiego, który pracował nad grafiką jak i tłumaczy (folder został przetłumaczony na język angielski i francuski): Aleksandry Jasińskiej oraz Julii i Gregorego Calay. Z okazji zbliżających się Świat nie obyło się oczywiście bez zaśpiewania kolędy. I tak gości i tancerzy "Harnama" połączył przepiękny śpiew "Wśród nocnej ciszy".
  KONCERT ŚWIĄTECZNY

  W piątkowy wieczór 13 grudnia o godzinie 19 w auli Uniwersytetu Medycznego na ulicy Pomorskiej 251 odbędzie się koncert Zespołu Tańca Ludowego HARNAM. W programie posłuchamy kolęd zobaczymy tańce narodowe i regionalne oraz nowoczesne inspirowane folklorem w wykonaniu dorosłych tancerzy, młodzieży i dzieci.
  Bilety w cenie 15 zł do nabycia w siedzibie zespołu (Piotrkowska 282a) lub w auli UMed przed koncertem.  WYTNIJ HOŁUBCA 2013

  W tym roku po raz pierwszy Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wziął udział w Ogólnopolskiej akcji "Wytnij hołubca". Wraz z tancerzami z ZPiT "Poltex" wycinaliśmy hołubce na rynku Manufaktury. Oczywiście do wycinania hołubców musieliśmy Łodzian przygotować prowadząc dzielnie warsztaty z hołubcowania. Nie obyło się bez bicia rekordu z wycinania hołubców-o 17:00 w 15 miastach Polski tancerze Zespołów ludowych jak i przypadkowi przychodnie wycinali hołubce! W Łodzi na listę hołubcową wpisały się 92 osoby, a wiemy że to nie wszyscy! Na koniec tancerze zaprezentowali kilka tańców, które wzbudziły zachwyt oglądających. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak zaszczytnej akcji. Mamy nadzieję,że w przyszłym roku uda się wystąpić ze wszystkimi Zespołami Ludowymi z Łodzi. Misja hołubcowa-zakończona! Kilka słów o całej akcji i myśli promowaniu pięknego folkloru Polski bezpośrednio na facebookowej stronie : Wytnij Hołubca.  OGÓLNOPOLSKA AKCJA "WYTNIJ HOŁUBCA"
  zapraszają Harnam i Zespół Pieśni i Tańca "Poltex"

  Program:
  15:30 Harnam jedzie tramwajem! (podróż tramwajem spod siedziby -Piotrkowska 282a na rynek Manufaktury)
  16:00 Warsztaty hołubcowania na rynku Manufaktury.
  16:30 Spisywanie hołubcowych śmiałków na listę rekordów.
  17:00 Bicie hołubcowego rekordu.
  17:15-18:00 Koncert ZTL "Harnam" i ZPiT "Poltex".

  Zapraszamy rozkochanych w folklorze!  Warsztaty dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Grupa OFF HARNAM -5.10.2013r.

  Grupa OFF Harnam wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"z przyjemnością mają zaszczyt zaprosić na warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych,doświadczonych tancerzy , absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi-tancerzy Grupy OFF Harnam. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży od 10 roku życia i dorosłych w różnych stylach tanecznych. Zapraszamy na warsztaty wszystkich rozkochanych już w tańcu, jak i tych którzy swych sił chcą dopiero spróbować. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przy Piotrkowskiej 282a w Łodzi.

  Terminarz zajęć :
  9:00-10:30 Jazz. Prowadząca:Joanna Wolańska
  10:45-12:15 Hip-hop. Prowadząca:Malwina Zawiślak
  12:15-13:30 Przerwa obiadowa.
  13:30-15:00 Improwizacja.Prowadzący:Adam Kuza
  15:15-16:45 Taniec współczesny.Prowadząca:Anna Straczyńska
  17:00-18:00 Pilates.Prowadząca: Karolina Lewińska

  Pilates polecamy również osobom dorosłym i starszym.
  Cena jednej techniki: 20 zł.
  Cena uczestnictwa w zajęciach obu technik: 35 zł.
  Cena uczestnictwa w zajęciach trzech technik:45zł
  Cena uczestnictwa w zajęciach czterech technik:50zł + Pilates gratis.

  BARDZO PROSIMY O ZAPISY pod numerem telefonu 605 968 908 lub pod adresem mailowym: grupaoffharnam@gmail.com  Studenci Politechniki Łódzkiej zaliczają WF w HARNAMIE.

  Już od 23 września studenci Politechniki Łódzkiej mogą zapisywać się na zajęcia w ramach WF-u. Tojcujcie w Harnamie! Wystarczy telefon bądź wiadomość przesłana drogą elektroniczną. Zajęcia dla studentów i osób dorosłych chcących rozpocząć swą przygodę z tańcem odbywają się w piątki od 18:00 do 19:30 zawsze przy akompaniamencie żywej muzyki, która przynosi ukojenie po tygodniu ciężkiej studenckiej pracy! Zapraszamy-dzwońcie pod numer telefonu: 42 684 05 14 lub piszcie na adres mailowy: harnam@onet.pl.  TOJCUJ W HARNAMIE-zapraszamy do Zespołu

  Wrzesień to czas, w którym czekamy na wszystkich kochających taniec lub dopiero chcących się w nim rozkochać. Zapraszamy serdecznie na przygodę z tańcem w naszym Zespole. Taniec w "HARNAMIE" to koncerty, wyjazdy, bajecznie kolorowe kostiumy, śpiew, muzyka, przyjaźnie na całe życie. Co więcej: zapraszamy dzieci już od 4 roku życia. Poszukujemy także młodzież i osoby dorosłe-każdemu nasi instruktorzy znajdą odpowiednią grupę dostosowaną do możliwości i umiejętności. Zapraszamy! W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer telefonu 42 684 05 14 bądź skontaktować się z biurem drogą mailową: harnam@onet.pl. Kto jest gotowy, no kto? Obudź się i tańcz!  Babie lato w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

  22 września, w minioną niedzielę Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wraz z Centralnym Muzeum Włókiennictwa pożegnał lato podczas Festynu "Babie lato". Koncert na scenie tzw" Białej Fabryki" dali ci starsi i młodsi tancerze naszego Zespołu w bardzo barwnym repertuarze. Lato odeszło, ale kolory lata zostały z nami na barwnych kostiumach Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Do zobaczenia na kolejnych koncertach!
  Targi AGROKOMPLEX 2013 - wakacje Harnamowców

  Podczas wakacji nasi tancerze nie próżnowali! Na zaproszenie Ministra Rolnictwa podróżowali do Czech i na Słowację, by dumnie reprezentować koloryt Polski. Pierwszy wyjazd na Słowację odbył się 22 sierpnia 2013 roku, drugi-do Czech 29 sierpnia. Nasi tancerze, tańczyli, śpiewali a co więcej zachęcali do śpiewania innych a wszystko przy wspaniałym akompaniamencie pana Zbigniewa Piaseckiego (akordeon) i Łukasza Skoniecznego (klawisze). Oto kilka słów czego dotyczyły targi, jaka była misja wyjazdu:

  Sprawdź jak "Polska smakuje" to hasło przewodnie tegorocznego, polskiego wystąpienia na odbywających się w Nitrze Targach Agrokomplex 2013. Targi te to największa tego typu impreza na Słowacji.

  Dziękujemy z przytupem i oczywiście zachęcamy do przegladania zdjęć i materiałów na stronie Ministerstwa Rolnictwa:
  TKACZKI Z GRUPY OFF HARNAM-7.09.2013r.

  W sobotę 7 września 2013 roku tancerze i tancerki grupy OFF HARNAM zamienili się w tkaczy widzewskiej Manufaktury. Zaprezentowali przepiękny układ, który spowodował liczne wzruszenia wśród 230 osobowej widowni! Piekne słońce wpadające przez szyby fabryki, opustoszałe wnętrze, stukot butów naszych tancerek i echo... Wszystko to złożyło się na przepiękny obraz (po) fabrykanckiej Łodzi... Performance był przygotowany w Widzewskiej Manufakturze - niewiarygodne opowieści! - kolejnego spaceru z cyklu wycieczek stowarzyszenia Regio.

  Oto kilka słów od organizatorów (przepiękna inicjatywa Łodzi): Tym razem będziemy uczestniczyć w inscenizowanej opowieści odkrywającej tajemnice życia Oskara Kona - władcy Widzewa. Przez fabrykę przeprowadzą nas robotnice w strojach z epoki. Historia fabryki może przerażać i fascynować zarazem. Nie tylko Łódź tańczyła tak jak zagrał fabrykant Oskar Kon - mawiano, że do interesów ma szósty zmysł. Po wojnie wraz ze swoim złotem uciekł do Ameryki. Historia fabryki to materiał na sensacyjny film! Zasadą naszego cyklu jest to, że lubimy zaskakiwać naszych gości. Tym razem niespodzianka muzyczno-taneczna grupy OFF Harnam (https://www.facebook.com/Off.Harnam) oraz miejsca, których zwykle nie da się samemu zwiedzić. Nie zdradzamy więcej - przybądźcie do dawnej Widzewskiej Manufaktury! Wycieczkę poprowadzi tym razem Joanna Orzechowska i Beata Arabska. Nasz cykl wspiera Urząd Miasta Łodzi. Patronat medialny objęła TVP Łódź.  WARSZTATY DLA DZIECI POPROWADZI Grupa OFF HARNAM

  Grupa OFF Harnam wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"z przyjemnością mają zaszczyt zaprosić na warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych,doświadczonych tancerzy, absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi-tancerzy Grupy OFF Harnam. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat w stylach tanecznych: jazzowym i Hip-hop. Zapraszamy na warsztaty wszystkich rozkochanych już w tańcu, jak i tych którzy swych sił chcą dopiero spróbować. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przy Piotrkowskiej 282a w Łodzi.

  Terminarz zajęć :
  10:00-11:00 Technika jazzowa (w dwóch grupach wiekowych :4-6 lat oraz 7-9lat)
  Prowadząca: Adrianna Bielak, Joanna Wolańska

  11:15-12:15 Hip-hop (w dwóch grupach wiekowych :4-6 lat oraz 7-9lat)
  Prowadzący: Malwina Zawiślak, Adam Kuza

  Cena jednej techniki: 20 zł.
  Cena uczestnictwa w zajęciach obu technik: 30 zł.

  BARDZO PROSIMY O ZAPISY pod numerem telefonu 605 968 908
  lub pod adresem mailowym: grupaoffharnam@gmail.com  Grupa Maluchów - zapraszamy 4 latki!
  zapraszamy 4 latki!

  Jest to nowopowstała grupa w Zespole Tańca Ludowego "Harnam", która pozwoli czterolatkom znaleźć się w środowisku rówieśniczym. To zajęcia rytmiczno-muzyczne o podłożu adaptacyjnym. Przebywanie w grupie podczas zorganizowanych zajęć oprócz wielu treści muzycznych i ruchowych wprowadzanych przez pedagoga, rytmiczkę panią Agatę Kawełczyk przygotuje dziecko do trudnego dla niego pobytu w przedszkolu ( rozłąka z Rodzicami, duża ilość dzieci, zorganizowany tryb zajęć). Zajęcia trwają 45 minut i pozwalają dziecku przyzwyczajać się do zabaw w grupie bez obecności rodziców jak i przygotowują malucha do pracy taneczno-wokalnej w zespole.

  Korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach:
  -nauka pracy w Zespole
  -oswojenie z dużą grupa rówieśniczą bez udziału rodziców w zajęciach
  -żywa muzyka (zajęcia odbywają się przy akompaniamencie fortepianu)
  -oswajanie dziecka z brakiem rodzica (adaptacja przedszkolna)
  -nauka piosenek i prostych kroków tanecznych, poznanie zabaw tanecznych
  -poszanowanie zasad i reguł panujących podczas zajęć

  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w CZWARTKI w godzinach 17:30-18:15 Koszt : 40 zł /mies.  NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM"

  Mimo tego, że wakacje jeszcze przed nami a do początku roku szkolnego daleko: już dziś zapraszamy wszystkich od 4 roku życia na zajęcia taneczne w "Harnamie"! Hej!
  Podajemy do wiadomości termin naborów: 7-8 wrzesień w godzinach 10:00 -13:00
  Przypominamy, iż w naszej siedzibie tańczą bardzo młodzi i Ci trochę starsi dlatego czekamy na każdego do 30 roku życia! "Harnam" oferuje nie tylko zajęcia tańca ludowego, ale i tańca klasycznego, śpiewu, warsztaty nowatotorskiej techniki prowadzonej przez Joannę Wolańską jak i zajęcia taneczne dla dorosłych i seniorów. Paleta możliwości "Harnama" jest bardzo szeroka (znajdzie się i conieco dla studentów) każdy student Politechniki Łódzkiej może zaliczyć zajęcia WF-u uczestnicząc właśnie w naszych zajęciach!
  Zapraszamy do naszej siedziby na Piotrkowską 282a w Łodzi każdego pasjonata tańca jak i każdego kto tym pasjonatem dopiero chce zostać.
  Roztańczmy się na ludowo!
  Harnam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - 15.06.2013r.

  15 czerwca 2013 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa uświetnił Piknik "Poznaj Dobrą Żywność 2013". Zaprezentował na scenie Zabawę na Kurpiach, Tańce i przyśpiewki od Nowego Sącza, Krakowiaki nowosądeckie oraz "Kujawiaka czort" w choreografii Joanny Wolańskiej. Ponadto Zespół uczył gości Pikniku tańców i przyśpiewek ludowych.

  Opoczyński "Pasiaczek" - 1 czerwca 2013 roku.

  Dnia 1 czerwca dzieci jak i młodzież z Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" gościły w Opocznie na folklorystycznym konkursie "Pasiaczek 2013".Harnamowskie dzieci zaprezentowały tańce z regionu łódzkiego: łowickie i tańce łęczyckie w trepach. Publiczność była zachwycona: przede wszystkim wystąpieniami góralskimi. Nasi tancerze pokazali klasę - Kierownictwo jest z Was bardzo dumne! Oto barwne zdjęcia z tego wydarzenia.

  Dzień dziecka w Ogrodach Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 1 czerwca, z okazji Dnia dziecka nasze instruktorki tańca: Joanna Wolańska i Adrianna Bielak zostały poproszone o nauczenie dzieci podstawowych kroków Tańców Narodowych w Ogrodach Prezesa Rady Ministrów. Wśród wielu atrakcji nasze tancerki wyróżniały się pięknymi kostiumami, ale i ciekawymi animacjami. Oprócz poznania tańców i przyśpiewek ludowych, dzieci miały okazję przymierzyć elementy kostiumów ludowych. Zapraszamy do przeglądania zdjęć.

  Harnam w Chinach - Pekin 04.05.-05.05.

  Znów jesteśmy w Pekinie. To nasza droga powrotna do Polski. Zanim jednak wsiądziemy na pokład luksusowych emirackich linii lotniczych czeka nas specjalnie wygospodarowany dzień na dalsze zwiedzanie chińskiej stolicy. Ogromne miasto zamieszkuje ponad 20 milionów mieszkańców, a na jeden kilometr kwadratowy powierzchni przypada tu blisko 1200 osób! Jest więc co zwiedzać. I pewnie gdybyśmy zdecydowali się poznać wszystkie zabytki Pekinu, do dziś stacjonowalibyśmy w hotelu ambasady. Czasu było już jednak mało, postanowiliśmy więc zobaczyć tylko to co najważniejsze. Pierwszy punkt zwiedzania o oczywiście Zakazane Miasto, czyli ogromny pałacowy kompleks cesarski dynastii Ming i Quing. W jego skład wchodzi aż 800 pałaców i kilkaset innych mniejszych pawilonów reprezentujących najświetniejszą tradycyjną chińską architekturę. "Miasto w mieście" z braku czasu i z powodu 30 stopniowego upału musieliśmy zwiedzić w dużym skrócie i jedynie wybiórczo. Na wszystkich jednak zrobiło wyjątkowe wrażenie. Podziwialiśmy jego monumentalność i szkatułkową kompozycję, gdzie tuż za jedną bramą i murem, wyrastały następne. Kolejny punkt dzisiejszej wycieczki to leżący nieopodal Zakazanego Miasta sławny plac Tian'anmen. Nazwa w języku chińskim oznacza Plac Niebiańskiego Spokoju - w świetle krwawych wydarzeń z roku 1989 to przewrotne określenie - obecnie bardzo symboliczne. Watro też dodać, że Tian'anmen świetnie wpisuje się w imperialistyczne upodobania chińczyków. Jest bowiem największym na świecie publicznym placem mierzącym z północy na południe blisko 1000 metrów! Zabudowa typowo socjalistyczna, surowe komunistyczne gmachy, pomniki ku czci bohaterów ludowych i wszędzie obecne czerwone flagi. A skoro ludowi bohaterowie to i ludowe tańce - do naszego zbioru "wytnij hołubca" dorzuciliśmy koleją spontaniczną taneczną akcję - z samego środka sławnego placu. Na koniec dnia, jako wisienkę na torcie zostawiliśmy Silk Market - prawdziwy raj dla zakupoholików. Ogromna galeria handlowa, a w niej na kilku piętrach chińskie podróbki najsłynniejszych zagranicznych marek. Było tam wszystko, od zegarków Omegi i Rolexa, po torby, portfele i paski Louis Vuitton, Gucciego czy Prady. Sprzedaż niemal za bezcen, wszędzie można było się targować - kilka kolejnych godzin spędziliśmy więc buszując w stosie prawie Ray Banów, prawie Calvinów Kleinów i prawie Iphonów. "Typowo chińskie" pamiątki zakupione! Wizytą w Silku zakończyliśmy niedzielną pekińską część wycieczkową. Za kilka godzin wylatujemy z powrotem do Dubaju, a stamtąd do Warszawy. Nasza ogromna chińska wyprawa powoli dobiega końca. Pewne jest jedno - z żalem opuszczamy Chiny. Mamy jednak poczucie, że naprawdę się tu spodobaliśmy. Zabieramy ze sobą wspaniałe wspomnienia, setki zdjęć, które dziś możecie oglądać na naszym FB, cudowne pamiątki, a przede wszystkim obietnicę, że za rok znów tu wrócimy. Droga Republiko Chińska, trzymamy Cię za słowo!

  Harnam w Chinach - dzień ósmy (Kunming) 03.05.

  Zwiedzanie - dzień drugi! Dziś zabrano nas na egzotyczną wycieczkę do "Wioski Mniejszości" - ogromnego skansenu położonego nad Jeziorem Dianchi, obejmującego ponad 130 hektarów powierzchni. Na jego terenie rozmieszczono kilkadziesiąt niewielkich rekonstrukcji osad wszystkich zamieszkujących Yunnan mniejszości etnicznych. Można było zapoznać się m.in.: z typowym budownictwem, obyczajami, obrzędami religijnymi, kulturą, sztuką, kuchnią i strojami konkretnych grup mieszkańców. Wszystkich wiosek ze względu na ograniczenia czasowe niestety nie mogliśmy odwiedzić, ale kilka mamy odhaczone - wśród nich: Tybetańską, Tajską i Mongolską. Na wiszącym moście łańcuchowym wycinaliśmy kolejne hołubce jednak przede wszystkim z ogromnym zainteresowaniem chłonęliśmy różnorodność i bogactwo kulturowe Chin. A skoro bogactwo Chin to oczywiście herbata! Kolejny punkt naszej dzisiejszej wycieczki prowadził właśnie do Centrum Herbaty. Sklep, zwiedzanie muzeum i degustacja różnych gatunków - zgodnie stwierdziliśmy, że najlepsza jest jaśminowa! Po krótce zaprezentowano nam sposoby parzenia i podawania. Zapoznaliśmy się też z historią i przebiegiem herbacianego szlaku. Ceny niestety horrendalne, zwłaszcza za długo leżakujące gatunki - zakupy herbacianych pamiątek pozostawiliśmy więc na wizytę w Carrefourze. To już nasz ostatni dzień w Yunnanie. Jutro opuszczamy Kunming i wracamy do Pekinu - tam przed nami jeszcze jeden dzień wspaniałego zwiedzania. Mamy nadzieję nie zgubić się na lotnisku. Kunming-Wujiaba Airport to nowoczesne, oddane do użytku w zeszłym roku jedno z największych powierzchniowo lotnisk na świecie. Jego budowa kosztowała 3,5 miliarda dolarów. Rocznie obsługuje 303 tysiące lotów i 38 milionów pasażerów!

  Harnam w Chinach - dzień siódmy (Kunming) 02.05.

  Zwiedzamy! Organizatorzy festiwalu postarali się aby prócz tanecznych obowiązków wszyscy uczestnicy mieli czas także na odpoczynek, a przede wszystkim na zapoznanie się z różnorodnością przyrodniczą i kulturową Yunnanu. Dziś zaplanowano dla nas wycieczkę do Kamiennego Lasu, położonego około 90 km do Kunming. Wg geologów i specjalistycznego nazewnictwa to najlepszy na Ziemi przykład form krasu kopiastego - dla nas była to ogromna Jura Krakowsko-Częstochowska. Wspaniałe kamienne formy często tworzące naturalne mosty i łuki. Iglice skalne osiągające ponad 50 m! Większość z nich rozbudzała wyobraźnie, bo kształtami przypominały ludzi, zwierzęta i rośliny. Nie do końca zgadzaliśmy się ogólno przyjętymi wyobrażeniami - sami natomiast wśród surowych skał odnaleźliśmy własne zaskakujące formy i postaci. Kolejny punkt dzisiejszego dnia to ogromne centrum handlowe Colour Full Yunnan. Na kilkuhektarowym terenie we wspaniałej stylizowanej zabudowie zlokalizowano rozmaite sklepy m. in. z wyrobami z jadeitu, z kosmetykami, ziołami, herbatą czy tradycyjnymi chińskim produktami spożywczymi. Wizualnie wspaniale - oczy same uśmiechały się do bajecznie kolorowych ekspozycji. Gorzej niestety z cenami - zakup pamiątek pozostawiliśmy więc na wieczorną prywatną wyprawę do Carrefour'a. Na miejscu zjedliśmy jeszcze kolację oglądając taneczne show w wykonaniu chińskich artystów. Wieczorem wspólnie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę przez Kunming do wspomnianego już francuskiego marketu. Tak, tak, do Carrefour'a. Właśnie to miejsce polecił nam nasz przewodnik. Produkty tam dostępne były zgoła inne od znanych nam Europejczykom. Za przystępne ceny, choć bez możliwości targowania zakupiliśmy tradycyjne pamiątki. Wśród zakupów królowała oczywiście chińska herbata. 18 osób dokonało małego spustoszenia na stoisku z tym produktem, podobnie jak wśród tradycyjnego chińskiego alkoholu, który koniecznie chcieliśmy zabrać na spróbowanie do Polski. Watro też wspomnieć o stoisku mięsnym, przed którym wcześniej ostrzegał nas przewodnik. To miejsce dla ludzi o silnych nerwach, odpornych na nazwijmy to specyficzne zapachy. Zdjęć niestety nie pozwolono nam robić - może i dobrze, bo choć produkty wystawione były w bajecznie kolorowych naczyniach to na myśl przywodziły jedynie film z cyku "Piła Mechaniczna". Późnym wieczorem do pokoju hotelowego zaprosiliśmy naszych przewodników - Jamesa i Igora z dziewczyną. W ramach podziękowania za opiekę zorganizowaliśmy "małą" imprezę w stylu typowo polskim. Były oczywiście kabanosy. Zdjęcia ocenzurowano. Kto dotrwał do wczesnych godzin rannych - bo tak zakończyło się nasze spotkanie - ten wie jak wspaniała i bezgraniczna jest polska gościnność.

  Harnam w Chinach - dzień szósty (Kunming) 01.05.

  Dziś drugi duży koncert festiwalowy. Tym razem dobra wymiarowa scena. Jak zawsze ogromna widownia i wspaniałe przyjęcie. Nasz program po raz kolejny sprawdził się na chińskiej ziemi, a i sami Chińczycy mamy wrażenie stali się nieco bardziej europejscy urządzając nam gromkie owacje. Koncert odbył się pod znakiem "pogromu chusteczkowego", które to w Polonezie i Mazurze Żywieckim niesfornie żyły własnym życiem. Po koncercie z radością przystaliśmy na propozycję lunchu w McDonaldzie. Po ogromnej ilości nieidentyfikowanych jak dotąd dań kuchni chińskiej ze stoickim spokojem zamówiliśmy coś, do czego wyglądu i smaku byliśmy niemal pewni. Na dzisiejsze popołudnie również zaplanowano defiladę. I choć od rana pogoda była niemal wyśmienita to jej ostatnie metry pokonaliśmy w deszczu, który "wisiał nad nami" od samego początku. W obawie o kostiumy szybko znaleźliśmy schronienie w przydrożnym sklepie jubilerskim - ku uciesze personelu - Tutejsza życzliwość nie zna granic. W dalszym ciągu rozwijaliśmy także projekt "Wytnij hołubca" ucząc tego kroku inne zespoły i skrupulatnie rejestrując ich często bardzo udane próby. Od początku upatrzyliśmy sobie egzotyczną grupę z Szaolin. Mając zgodę swojego mistrza wspólnie z naszymi tancerzami perfekcyjnie wykonali krakowskie hołubce. Nazywa się to - propagowanie folkloru na terenach egzotycznych - widok, uwierzcie bezcenny. Kolację zjedliśmy jak nas poinformowano w najlepszej Tajskiej restauracji w Kunming. Jako jedyni zostaliśmy zaproszeni tam przez wysoko postawionego chińskiego oficjela zajmującego się kulturą i współorganizacją festiwalu. Było to wyjątkowe wyróżnienie, zwłaszcza, że zaproszenie okazało się celowe. Poza gratulacjami, wyrazami uznania i podziwu otrzymaliśmy, jako jedyny zespół biorący udział w przeglądzie nagrodę pieniężną wysokości 3000 Y. Wspaniała informacja i oczywiście nobilitacja - My naprawdę bardzo się tu spodobaliśmy. Na koniec dnia kolejne wyróżnienie - tym razem przez samego dyrektora festiwalu. Zaproszono nas na poczęstunek, także ten procentowy J Mogliśmy odpocząć i oglądać inne występujące zespoły niestety plany "podglądania konkurencji" nieco pokrzyżował kolejny deszcz. Na pamiątkę otrzymaliśmy tradycyjne chińskie instrumenty. W znakomitych nastrojach, podwójnie nagrodzeni wróciliśmy do hotelu. Tak zakończyła się nasza "praca" na 14' China Kunming International Culture Tourism Festival. Kolejne dwa dni to zaplanowany przez organizatorów wypoczynek - zwiedzanie i zapoznawanie się z bogatą kulturą prowincji Yunnan. Tak więc: witaj kolejna przygodo!

  Harnam w Chinach - dzień piąty (Kunming) 30.04.

  Dziś przed nami pierwszy duży, bo ponad godzinny koncert na festiwalu w Kunming. Wspaniała, choć upalna pogoda, duży przyteatralny plac i liczna widownia - złożona głównie z zaciekawionych przechodniów - mieszkańców miasta. Scena - level: hard - wąska, wysoka z dobudowanym wybiegiem, niemal jak na pokazy mody - tylko jak na niej zatańczyć? To jednak nie koniec niespodzianek - na scenie nie byliśmy sami - obsługa koncertu postarała się, w myśl hasła "więcej znaczy lepiej" by sceniczne efekty były wyjątkowo urozmaicone. Feria świateł z Pekinu to pikuś. Wszystko oczywiście ku naszej uciesze, bo sami przyznajcie, trudno o brak uśmiechu kiedy np. podczas lirycznej etiudy "Po zielonej łączce" na scenę ze specjalnej maszyny wlatują mydlane bańki, a przy śpiewie na początku Krakowiaków Nowosądeckich wizualizacja na telebimie za nami przedstawia płynące do nieba serca - "Objechałem w koło, serce mnie bolało" - w sumie pasowało idealnie Jak widać język muzyki i tańca jest uniwersalny i rozumiany nawet w odległej Azji. Po koncercie czekała nas kolejna parada, niestety ku zmartwieniu widzów odwołana z powodu deszczu. W prowincji Yunnan na przełomie kwietnia i maja rozpoczyna się ulewna pora deszczowa i pomimo wspaniałej pogody w ciągu dnia, popołudniowe obfite deszcze są tu na porządku dziennym. Opady zapowiadali - a to najlepszy dowód, że mimo wszystko warto wierzyć pogodynkom J Parada się nie odbyła, choć na placu z którego w popłochu i z obawą o kostiumy uciekły niemal wszystkie zespoły, dumnie i wytrwale pozostał jeden - Shaolin - im deszcz nie był straszny - przed wszystkim jednak dyscyplina nie pozwoliła im uciec przed ulewą bez wcześniejszej zgody ich mistrza - chapeau bas! Przyjeżdżając do Chin zgodnie postanowiliśmy nie polować na McDonalda, ani na inne znane nam jedzenie. Chcieliśmy spróbować tutejszego egzotycznego bogatego menu, choć niektórzy przy wsparciu polskich kabanosów radzili sobie z egzotyką nieco inaczej. Dziś wraz z naszym przewodnikiem Igorem wybraliśmy się na inną kolację. Zamiast restauracji odwiedziliśmy prywatne mieszkanie Dajów, jednej z mniejszości etnicznych zamieszkującej Chiny, by spróbować tradycyjnego dajskiego jedzenia. Zdania są podzielone, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje - w postanowieniu odnośnie McDonalda nie wytrwaliśmy, z radością pod koniec wyjazdu rzucając się na BigMac'a. Wracając z kolacji podziwialiśmy nocne życie Kunming - naszego festiwalowego małego jak na chińskie warunki miasteczka - liczącego wg różnych źródeł od 6 do 8 milionów mieszkańców!

  Harnam w Chinach - dzień czwarty (Kunming) 29.04.

  Sukces, sukces, sukces! I choć nikogo nie powinien dziwić, to dziwi jednak rozmach sukcesu. Cóż.w Chinach wszystko dzieje się z ogromnym rozmachem. Dziś rozpoczął się 14' China Kunming International Culture Tourism Festival - nawet nazwa jest majestatyczna. To wydarzenie, jak się okazało, na światową skalę - sami do końca nie byliśmy jej świadomi - aż do dziś. Do "miasta wiosny" przybyło kilkadziesiąt zespołów z całego świata - z Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz z Europy. Nasz kontynent reprezentowały jednak zaledwie dwie grupy - "Harnam" i zespół z Łotwy, notorycznie mylony z Litwinami. Polska od samego początku stała się gościem najbardziej egzotycznym. Podczas dwóch długich defilad na każdym kroku spotykaliśmy się nie tylko z dowodami uznania i sympatią, bo te wpisane są w charakter festiwalu i chińską naturę. My byliśmy rozchwytywani! Tysiące zdjęć, wywiady dla lokalnych mediów, gorące oklaski, okrzyki, uściski, wiwaty. Polska górą! Z ust samego dyrektora festiwalu, specjalisty ds. wielokulturowości padły słowa: Jesteście najlepiej przyjętym zespołem. Tam gdzie się pojawiacie, pojawia się uśmiech i zachwyt na twarzach widzów. To było dla nas wyróżnienie bez precedensu. W jego ramach zaproszono nas na prywatne spotkanie połączone z poczęstunkiem, nazywając "gwiazdami tegorocznej edycji". Bez względu na wszystko, chiński oficjel mylić się nie może. Jutro nasz pierwszy duży koncert w Kunming - postaramy się sprostać pod każdym względem - przecież pokładane są w nas ogromne nadzieje. Wieczór to wspaniała kolacja także przygotowana z niebywałym rozmachem. Wszyscy uczestnicy festiwalu wraz z organizatorami i opiekunami grup symbolicznie zasiedli do niej razem przy jednym niemal niekończącym się stole mierzącym bagatela pół kilometra! Śpiewy, tańce, wspólne toasty, integracja. Alkohol? Był. Tradycyjny chiński, 52%! Oczywiście daliśmy radę - przecież toastu za sukces nie można odmówić. Zatem na zdrowie! Za Harnam, za Chiny, za folklor!

  Harnam w Chinach - dzień trzeci 28.04.

  Z żalem pożegnaliśmy Pekin opuszczając skrawek polskiej ziemi na chińskim terytorium. Towarzyszyła nam obawa przed nieznanym, ale też ciekawość spotkania z egzotyczną przygodą w egzotycznym mieście wiecznej wiosny - Kunming. Teraz miała się zacząć najcięższa praca, którą jak się później okazało rekompensowała wspaniała integracja z 30 zespołami biorącymi udział w festiwalu. W tyglu wielu kultur znaleźliśmy też i my, jako wg organizatorów najbarwniejsi uczestnicy. Obiecane studenckie kampusy ze wspólną łazienką w których rzekomo mieliśmy być zakwaterowani okazały się luksusowym hotelem stylizowanym na egipską świątynię i zlokalizowanym w ścisłym centrum miasta. Tak hojnie ugoszczono tylko zespoły z Europy. Od dziś pewne jest jedno: nie wracamy! Jutro rozpoczęcie estiwalu i pierwsze konfrontacje z zespołami z całego świata - m.in. z Meksyku, Brazylii, Indii, Tajlandii i oczywiście z Chin. Czy się obawiamy? Oczywiście, że nie! Będziemy najlepsi!

  Harnam w Chinach-dzień drugi (Pekin) 27.04.

  Dzień rozpoczęliśmy animacjami. Pod pekińskim niebem na terenie Polskiej Ambasady nasi harnamowscy instruktorzy - Asia, Ada i Maciek wspierani przez pozostałych tancerzy, do wspólnej tanecznej zabawy zaprosili dzieci miejscowych oficjeli. Reszta grupy nadal się aklimatyzowała J. Królował oczywiście Krakowiak. Uczestnicy poznawali kroki naszego reprezentacyjnego narodowego tańca, a także kostiumy i charakter polskiego folkloru. Uczyli się m.in. jak wyciąć prawdziwego porządnego hołubca. W odległej Azji słowiańskie korzenie wzięły górę. Tak zdolnych młodych tancerzy nie powstydzilibyśmy się w szeregach naszego zespołu. Wisienką na torcie był teatralny uśmiech Maćka, który rozmiękczał polsko-chińskie serca dzieci i ich rodziców - w szczególności sentymentalnych mam. Wspaniała wycieczka do Ogrodu Pielęgnowania Harmonii Yineyuan znanego jako i Pałac Letni przeniosła nas wszystkich w niepowtarzalny klimat cesarskich Chin. Ogromny kompleks położony nad jeziorem Kunming obejmuje blisko 300 hektarów powierzchni luźno zabudowanych najświetniejszą chińską architekturą ogrodowo-parkową na świecie. Urzeczenie byli nawet najwięksi zespołowi twardziele spacerujący śród kwitnących wiśni i orientalnych altan - niezapomniany widok. Żeby jednak tradycję połączyć ze współczesnością odwiedziliśmy także Olimpijskie Miasteczko, a w nim sławny narodowy chiński stadion zwany Ptasim Gniazdem mogący pomieścić bagatela 100 tyś widzów. Czy można konkurować z budowlą wartą około 450 milionów Dolarów? Oczywiście, że tak! Większe zainteresowanie tłumów ludzi wzbudzili nasi tancerze wykonujący na tle stadionu krakowskie hołubce. Krakowiak rządzi nawet w Chinach! Wieczór to kontakt ze znakomitymi chińskim artystami cyrkowymi. Akrobatyczne show zapierało dech w piersiach. Prócz podziwu budziło także zdziwienie, podobnie jak powszechny tu zwyczaj jedzenia w teatrze - popcornu, lodów czy picia Coli.

  Harnam w Chinach-dzień pierwszy 26.04.(Pekin)

  Dotarliśmy! Po męczącej podróży "za jeden uśmiech", pokonując niemal pół globu - w linii prostej blisko 7000 km wylądowaliśmy w Pekinie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Piątek to nasz pierwszy pełen dzień pobytu - dzień poniekąd na odpoczynek, ale też na zaklimatyzowanie i uporanie się z 6 godzinną różnicą czasu. Ranną Wycieczką na Wielki Mur Chiński rozpoczęliśmy pobyt w Chinach. To pierwsza sławna budowla niejako ochrzczona przez nas polskimi hołubcami - wyciąć hołubca na Murze Chińskim - bezcenne! W planach mamy jednak zdobywanie "polskim akcentem" także innych miejsc - Republiko bój się! Do tej pory nie wszyscy wierzyliśmy, że wizyta w Chinach jest rzeczywista - teraz mając pod stopami wielowiekowe dziedzictwo chińskich dynastii utwierdzamy się, że świat należy do nas, a Mur, jak chiński smok, oplatający przełęcz Juyongguan zabierze nas w pasjonującą podróż przez jedną z najstarszych cywilizacji. Odwiedziny dwóch fabryk tradycyjnych ozdób chińskich to kolejny etap dzisiejszej wycieczki. Fabryka bajecznie kolorowych brązowych wyrobów emaliowanych i fabryka ozdób z jadeitu - popularnego w Chinach i niezwykle drogiego kamienia krzemowego - kamienia szczęścia, optymizmu i metafizyki. Na wieczór zaplanowano nasz pierwszy chiński koncert w nowo powstałym pekińskim centrum kulturalnym. Dobra scena i dobry początek naszego pobytu. Koncert dla pracowników ambasady wspólnie uznaliśmy za udany, choć musieliśmy przyzwyczaić się do braku spontaniczności widzów. W Chinach nie ma bowiem zwyczaju bicia braw po występach, a jeżeli są to skromne. Brawa nie wyznaczają zachwytu publiczności - z praktycznego punktu widzenia nie ma się czemu dziwić - ciężko jest bić brawa gdy obie ręce zajmują aparaty fotograficzne, komórki, czy tablety J Chińczycy lubują się w efektach scenicznych - teatralne światło punktowe jest dla nich nudne i przewidywalne. Naszym występom towarzyszyła więc feria niemal dyskotekowych świateł. Drugi taniec koncertu zakończył się w połowie - z powodu niespodziewanej awarii sprzętu - Mazura staraliśmy się więc dokończyć acapella. Po koncercie zostaliśmy zaproszeni do restauracji przez organizatorów koncertu na uroczystą kolację i tak zakończyliśmy I-szy dzień pobytu w Pekinie.

  "Harnam" w Chinach!

  Z przyjemnością dzielimy się z Państwem informacją, iż Zespół Tańca Ludowego "Harnam" w dniach 24 kwietnia-6 maj 2013 roku będzie przebywał w Pekinie na zaproszenie Ambasady Polskiej oraz na Festiwalu Międzynarodowym w Kunming w Chinach. Zespół Tańca Ludowego "Harnam" jako Reprezentacyjny Zespół Województwa Łódzkiego zaprezentuje się na scenie Centrum Kultury "Fatou" dla Polonii oraz przedstawicieli różnych instytucji kulturalnych w Pekinie. Tancerze z Łodzi przeprowadzą także warsztaty z Tańców Narodowych dla polskich dzieci i młodzieży . Na Festiwalu w Kunming Harnamowcy jako jedyni przedstawiciele z Polski wystąpią na scenie między innymi z tancerzami z Tajlandii, Brazylii, Indii, Łotwy czy Turcji. Trzymamy kciuki za naszych tancerzy!
  Zaprezentowane zdjęcia zostały zrobione podczas przedwyjazdowej próby generalnej Zespołu (16.04.2013r).

  Grupa OFF HARNAM na 62 Sesji Musica Moderna-zapraszamy 22 i 23 kwietnia!


  Przed Grupą OFF HARNAM 62. Sesja Musica Moderna!
  Grupa OFF HARNAM ponownie zaprezentuje swoje wdzięki i układy taneczne. Tym razem aż dwie premierowe choreografie oraz rocznicowe wykonanie ukochanych "Korzeni"! Zachęcamy do zapoznania się z programem sesji, wstęp na wszystkie koncerty wolny, a Grupę OFF Harnam oglądać będzie można 22 i 23 kwietnia.

  ZAPRASZAMY!

  Szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.amuz.lodz.pl


  PROGRAM SESJI
  IMPREZA TOWARZYSZĄCA - Prakrzyk. Performance Sobota, 20.04.2013, godz. 13.00-13.30

  KONCERT - MŁODZI KOMPOZYTORZY, MŁODZI WYKONAWCY Poniedziałek, 22.04.2013, godz. 12.00

  KONCERT - DŹWIĘKOWE OBLICZA Poniedziałek, 22.04.2013, godz. 18.15

  KONCERT DYPLOMOWY Wtorek, 23.04.2013, godz. 16.00

  KONCERT FINAŁOWY II KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO DLA MŁODZIEŻY "MOJA (MI)NUTA" Środa, 24.04.2013, godz. 12.00

  KONCERT - MŁODZI KOMPOZYTORZY, MŁODZI WYKONAWCY Środa, 24.04.2013, godz. 16.00

  KONCERT DYPLOMOWY Czwartek, 25.04.2013, godz. 12.00

  KONCERT - STUDIO KOMPUTEROWE MUZYKI ELEKTRONICZNEJ Czwartek, 25.04.2013, godz. 18.00

  KONCERT Kościół OO. Bernardynów w Łęczycy, ul. Poznańska 18A Niedziela, 12.05.2013, godz. 19.15

  KONCERT Niedziela, 26.05.2013, godz. 10.30 Kościół OO. Jezuitów w Łodzi, ul. Sienkiewicza 60  Warsztaty z Panią Wiosną i...panem Bocianem - 16.03.2013r.

  W sobotę 16 marca 2013 roku w siedzibie naszego Zespołu zagościł bardzo wiosenny i uśmiechnięty bocian! Żeby go przywołać wszyscy uczestnicy warsztatów, a tym samym zaszczytni goście naszego Zespołu musieli pomalować wielkanocne jajeczka (symbol tego co "nowe", symbol życia), popląsać z Gaikiem maikiem, odtańczyć wiosenny taniec, czy w końcu wygonić zimę, która jak widać tak mocno rozpanoszyła się w naszym mieście,że jeszcze trochę zajmie jej wynoszenie z Łodzi swoich zimowych bagaży. Dzieci jednak dały z siebie wszystko, humory dopisywały-szczególnie humor wiosennego bociana..w końcu trudno się dziwić jego pozytywnemu nastrojowi-symbolizuje on nadejście uśmiechniętej wiosny:) ZIMO PRECZ! ZIMO PRECZ!  Warsztaty z Panią Wiosną-zapraszamy w sobotę 16 marca!


  Już w najbliższą sobotę (16 marca 2012 roku) w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" odbędzie się spotkanie z Panią Wiosną w ramach cyklu "Polskie zwyczaje i obrzędy z Harnamem".
  Wszystkich od 4 roku życia gotowych na nadejście wiosny zapraszamy o godzinie 16:00 z obuwiem na zmianę! Na spotkaniu nasi goście odtańczą wiosenny taniec a i dowiedzą się co na wiosnę w trawie piszczy czyli... jakie są polskie zwyczaje i obrzędy związane z tą przepiękną porą roku! Zaklinamy zimę-witamy wiosnę!
  Warsztaty potrwają do godziny 18:00. ZAPRASZAMY.
  Koniecznie mówimy: do zobaczenia!


  Bal Karnawałowy - 26.01.2013r.

  W sobotę 26 stycznia 2013 roku siedziba Zespołu zamieniła się w bajkową krainę. Brakuje słów by opisać jak dzieci świetnie przygotowały się do balu: każdy był pomysłowo przebrany i w dodatku świetnie się bawił! W odwiedzinach przybyli do nas: gość z cyrku i magik, który między innymi zaczarował szklanki z mlekiem czy sprężyny! Kierownictwo Zespołu jest pod ogromnym wrażeniem pozytywnej energii, jaka została wniesiona przez naszych gości. Dziękujemy za przybycie tak wielu przybyszów spoza naszego "Harnama"-dostrzegliśmy kilka niezwykłych talentów tanecznych. Dzielimy się z Państwem kolorową energią-zapraszamy do przeglądania zdjęć i oby do zobaczenia szybciej niż za rok!!  I PRZEGLĄD TALENTÓW TANECZNYCH W ZTL "HARNAM"

  Wczoraj w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" odbył się niezwykły I Przegląd Talentów Tanecznych. Moc, energia, charyzma układów przygotowanych przez dzieci i młodzież Zespołu poraziła wszystkich: wybitne układy min.: Olka i Jana Kornackiego, którzy wykazali się zdolnościami aktorskimi, Pawła Jacaka, który zaskoczył nas mixem Krakowiaka czy w końcu duet Oli Chmielińskiej i Julii Wendołowskiej w przepięknym jazzowym układzie odebrały mowę zarówno jury, które obradowało w składzie: Krzysztof Sitkowski, Joanna Formańska, Joanna Wolańska, Adam Kuza, Malwina Zawiślak jak i publiczności. O 21:00 pełni emocji wróciliśmy do domów, a szkoda! Bo chciałoby się jeszcze i jeszcze!

  Oto wyniki konkursu:
  Kategoria: 7-11 lat
  Soliści:
  I miejsce: Oliwia Rybicka
  II Miejsce: Weronika Szymańska
  III Miejsce: Aleksandra Wielgus
  Wyróżnienie: Oskar Bednarek

  Duety:
  I miejsce: Jan i Aleksander Kornacki

  Trio
  I miejsce: Hanna Szadkowska, Klara Formańska, Kinga Bednarek

  Kategoria: 11 lat i wzwyż
  Soliści
  I miejsce: Paweł Jacak

  Duety:
  I miejsce Aleksandra Chmielińska, Julia Wendołowska

  Trio:
  Jury postanowiło nie przyznać w tej kategorii I-go miejsca.
  II miejsce: Małgosia Chyła, Weronika Kuklińska, Ola Stefaniak.

  Przepiękne nagrody w I Przeglądzie Talentów Tanecznych ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Dziękujemy!  BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI


  Jak co roku zapraszamy wszystkich naszych młodych i tych nieco starszych na Bal karnawałowy dla dzieci! Zapraszamy na tegoroczne hulańce wszystkich od 4 roku życia, którzy uwielbiają świetną zabawę i taniec. Kolorowe spotkanie odbędzie się 26.01. (sobota) w godzinach 16:00-18:00 w siedzibie Zespołu przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi! Jak zwykle czeka na dzieci moc konkursów i niespodzianek jak i oczywiście wybór króla i królowej balu (ciekawe kto przebierze się najpiękniej?).
  Koszt balu to symboliczne 10 zł (od dziecka, bądź rodzeństwa) płatne w sekretariacie albo przed wejściem na bal w przypadku gości spoza naszego Zespołu.
  Bardzo prosimy o zgłaszanie swych pociech do godziny 15:00, 25 stycznia 2013 roku (piątek) osobiście, pod numerem telefonu: 42 684-05-14 bądź drogą mailową: harnam@onet.pl Dodatkowo nasi Harnamowcy koniecznie muszą przynieść ze sobą coś słodkiego! Koniecznie mówimy: do zobaczenia!


  I Przegląd Talentów Tanecznych już 23 stycznia!  Kierownictwo Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" serdecznie zaprasza na
  I Przegląd Talentów Tanecznych w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"! Przegląd odbędzie się 23 stycznia (w środę) o godzinie 18:30 i wystąpią w nim nasi tancerze z III i młodzieżowej grupy. Podczas przeglądu wystąpi także gościnnie (poza konkursem) GRUPA OFF HARNAM oraz dzieci tańczące w II grupie i na warsztatach "Tanecznej fuzji".

  Zapraszamy wszystkich do kibicowania na widownię!


  Koncert wigilijny w siedzibie "Harnama"- 16.12.2012r.

  Za nami przepiękny czas Świąt Bożego Narodzenia... W nastrój radości spowodowany narodzinami Chrystusa wprowadził tancerzy, gości "Harnama" koncert wigilijny, który odbył się w niedzielę 16 grudnia 2012 roku. Siedzibę przy ulicy Piotrkowskiej odwiedził Turoń i bociek, rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, byli i najmłodsi 4-letni-śpiewacy... dziękujemy za tłumne przybycie i zbudowanie tak pięknego nastroju - bez Państwa by się nie udało.
  Przed nami jeszcze jeden Koncert świąteczny "Harnama" - w Święto Trzech Króli o godzinie 18:00. Pokolędujemy w ten wyjątkowy dzień wspólnie z dziećmi, pozostającymi pod opieką łódzkich Fundacji i Stowarzyszeń.  Warsztaty wigilijne w "Harnamie"

  Dnia 8 grudnia w siedzibie Zespołu odbyły się długo oczekiwane warsztaty wigilijne dla małych Harnamowców i ich przyjaciół. Nasi mali goście poznali kolędników, lepili bałwana, śpiewali kolędy, podróżowali z dwiema pięknymi krakowiankami i krakowianinem po całej Europie poznając zwyczaje świąteczne różnych narodowości. Jak to na siedzibę naszego "Harnama" przystało nie obyło się również bez tańców-tym razem oczywiście KRAKOWIAKA. Kiedyś może wszyscy będziemy uczestniczyć w pochodzie najprawdziwszych kolędników! Dziękujemy wszystkim za przybycie i dziękujemy za ten niezwykły czas i atmosferę, która mamy nadzieję udzieliła się każdemu!  Warsztaty zimowe dla każdego od 4 roku życia już 8 grudnia!

  Pani Jesień powoli rozstaje się z nami by móc ustąpić Królowej...albo Królowi śniegu. Na każdego kto przyjdzie do siedziby Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" czeka mnóstwo atrakcji: zobaczymy jakie są/były zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia w Polsce, zatańczymy świąteczny taniec a i .....poczujemy już niezwykły klimat świąt (w tym celu spotykamy się dopie ro o godzinie 16:00, kiedy jest już ciemno). Niech blask ognia, wspólnie śpiewane kolędy, pięknie przybrane choinki przygotują nas na ten wyjątkowy czas! Warsztaty są oczywiście bezpłatne i potrwają do godziny 18:00! Zapraszamy nie tylko naszych tancerzy, ale i każdego od 4 roku życia kto kocha święta.

  A tak bawiliśmy się na ostatnich warsztatach, jeszcze z Panią Jesienią: KLIKNIJ MYSZKĄ


  Koncert wigilijny


  W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia
  Ptaszki w górę podlatują
  Jezusowi przyśpiewują, przyśpiewują.

  Zespół Tańca Ludowego "Harnam" ma zaszczyt zaprosić wszystkich na przepiękny koncert i spektakl wigilijny, który zakończy dumny rok jubileuszowy "Harnama".
  Koncert odbędzie się 16 grudnia (niedziela) w siedzibie Zespołu, przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi o godzinie 18:00.

  Już od 3 grudnia bilety w cenie 15 zł bedzie można nabyć w naszej siedzibie.
  Mówimy koniecznie do zobaczenia!


  Koncert "Fabryka tańca" 21.10.2012r.

  Wielkimi krokami zbliża się już koncert wigilijny a my dopiero spieszymy z podsumowaniami koncertu promującego publikację dotyczącą historii Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  W pamiętna niedzielę, 21 października zebraliśmy się w auli Uniwersytetu Medycznego, by uroczyście zakończyć obchody 65-lecia Zespołu. Niezwykłych wzruszeń dostarczyły "Harnamowcom" opowieści pana Włodzimierza Tomaszewskiego, Andrzeja Klinowskiego, Sławomira Mazurkiewicza, Stanisława Goldsteina, liczne materiały video no i oczywiście tancerze na scenie - Ci mali i duzi. Publiczność nie zawiodła: były gwizdy podczas krakowiaków nowosądeckich, które dodatkowo motywowały naszych współczesnych tancerzy. Widownia auli przy ulicy Pomorskiej, która liczy około 1000 miejsc była niemal całkowicie zapełniona. To zaszczyt dla Kierownictwa Zespołu, że udało nam się spotkać w tak licznym gronie. Za te chwile - dziękujemy i liczymy na więcej bo przecież "Harnamowcem jest się przez całe życie".  LIGHT MOVE FESTIVAL 2012

  "Zaczarowana, secesyjna i eklektyczna architektura, niezwykłe detale łódzkich kamienic, barwne iluminacje, magnetyczne projekcje, muzyczne spektakle - 19 października Łódź stanie się nową Stolicą Światła! A wszystko za sprawą Light Move Festival. Ulica Piotrkowska, pasaże Schillera i Rubinsteina oraz niezwykła w swej historii i wyrazie ulica Moniuszki olśni gości Festiwalu." Tak pisano o Festiwalu w materiałach ulotkowych.Z wielką dumą informujemy, iż gości Festiwalu olśniła także grupa Joanny Wolańskiej "Grupa OFF Harnam" prezentująca się w kilku barwnych choreografiach. Barwy układów Joanny Wolańskiej wzbogaciły Festiwal pomimo niesprzyjającej aury pogodowej! Brawo dziewczyny!  Zapraszamy na zajęcia "Taneczna fuzja"

  Zapraszamy wszystkich miłośników różnych technik tanecznych w wieku 10-16 lat na zajęcia Taneczna Fuzja. Każdy kto pragnie poeksperymentować z tańcem, sprawdzić siebie, rozkochać się w tańcu niech przybywa we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-17:30 do naszej siedziby. Zajęcia prowadzone pod wodzą Adrianny Bielak oraz Joanny Wolańskiej budują dobry, energetyczny klimat za sprawą świetnej muzyki jak i charyzmy każdej z prowadzących.
  Jeżeli możesz przychodzić tylko raz w tygodniu (nie ma sprawy)-płacisz 40 zł/miesięcznie, jeżeli uda Ci się być z nami dwa razy w tygodniu-zapłacisz 60 zł/miesięcznie. Przybywaj dumnie i szumnie!


  "Fabryka tańca"

  Album "Fabryka tańca" to piękna 215-stronicowa historia Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Publikacja zawiera bardzo wiele zdjęć z 65-letniej działalnosci Zespołu - tych archiwalnych i współczesnych, wspomnienia, nazwiska tancerzy grupy reprezentacyjnej, jak i wiele historycznych uwarunkowań pracy Zespołu. Autorami publikacji są byli tancerze zespołu, działacze Stowarzyszenia Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam": Paweł Pietrzyk (będący z wykształcenia historykiem) i Sebastian Formański.
  Ten przepiękny album zakupić można do końca roku 2012 w cenie promocyjnej 38zł w sekretariacie Zespołu przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi.


  Warsztaty wraz z nocowaniem dla grupy młodzieżowej. 13-14.10.2012r.

  W dniach 13-14.10.2012 roku odbyły się warsztaty taneczne wraz z nocowaniem dla harnamowskiej grupy młodzieżowej. Uczestnicy warsztatów poznawali rożne techniki tańca (min.:Hip - hop pod czujnym okiem prowadzącej Malwiny Zawiślak) oraz przeszli prawdziwą szkołę otwartości pod wodzą Wojtka Łaby. To był niezwykły czas a nasi tancerze pokazali, że mają niekończące się pokłady energii!
  Członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" oraz członkowie zespołu mają zaszczyt zaprosić Państwa na koncert podsumowujący obchody Roku Jubileuszowego 65-lecia "Harnama", który będzie miał miejsce w Auli Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251), dnia 21 października 2012r., o godz. 17:00.

  Zapraszamy do zakupów biletowych na koncert "Fabryka tańca" oraz albumów dotyczących 65 lat działalności Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przez stronę Groupon! Dostępne duże zniżki! GRUPON

  W trakcie koncertu odbędzie się prezentacja publikacji pt. "Fabryka tańca". Książkę będzie można nabyć na miejscu - w cenie promocyjnej, tylko w tym dniu.
  Bilety na koncert w cenie 10 PLN są do nabycia w siedzibie zespołu od 8 października.
  Każdy, kto przy zakupie biletu zarezerwuje książkę "Fabryka tańca", będzie mógł nabyć bilet w cenie 5 PLN.
  WSZYSTKICH BYŁYCH I OBECNYCH HARNAMOWCÓW BARDZO PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO NASZEJ SIEDZIBY W CELU ODEBRANIA ZAPROSZEŃ.
  Serdecznie zapraszamy!  Sponsorzy akcji:
  Urząd Miasta Łodzi oraz Mazowiecka Spółka Gazownictwa


  Warsztaty jesienne 6.10.2012r.

  W sobotę 6 października 2012 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Do siedziby Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" zawitała Pani Jesień by opowiedzieć dzieciom o jesiennych zwyczajach i obrzędach, które tak lubi. Nasi goście, których była po nad setka poznali także św. Katarzynę i św. Barbarę. Darliśmy razem pierze, tarliśmy len, kruszyliśmy zaduszkowe orzechy i zbieraliśmy owoce Jesieni by na koniec odtańczyć wspólnie jesienną polkę.dziękujemy wszystkim za przybycie i nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów-tym razem już grudniowych z zimowym Panem i Panią...
  Do zobaczenia!  50-lecie Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi

  5 października 2012 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" został zaproszony na niezwykłą uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 173 im. I Dywizji Kościuszkowskiej. Zawitaliśmy na dziedziniec szkolny oczywiście z naszą mapą i elementami kostiumów, ale i POLONEZEM i KRAKOWIAKIEM! Pani Adrianna Bielak i pani Joanna Wolańska uczyły wszystkich tańczyć właśnie POLONEZA i KRAKOWIAKA. Tańczyli mali, duzi a nawet harcerze i Kubuś Puchatek....  Warsztaty jesienne z ZTL "Harnam"

  Z przyjemnością zapraszamy wszystkich odkrywców w wieku od 4 lat na warsztaty jesienne z Zespołem Tańca Ludowego "Harnam". Już 6 października 2012r. (sobota) wszyscy gotowi na świetną zabawę poznawczą spotykają się w siedzibie naszego Zespołu - przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi by przeżyć wspólnie niezwykłe 2 godziny. Warsztaty są całkowicie bezpłatne a jedyne o czym trzeba pamiętać to o butach na zmianę oraz o tym, że spotykamy się w godzinach 12:00-14:00. Jesień już nadeszła, teraz czas na lepsze jej poznanie. Zapraszamy na ludowo! Hej!
  DO ZOBACZENIA


  "Fabryka tańca" - koncert promocyjny  Członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" oraz członkowie zespołu mają zaszczyt zaprosić Państwa na koncert podsumowujący obchody Roku Jubileuszowego 65-lecia "Harnama", który będzie miał miejsce w Auli Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251), dnia 21 października 2012r., o godz. 17:00.


  W trakcie koncertu odbędzie się prezentacja publikacji pt. "Fabryka tańca". Książkę będzie można nabyć na miejscu - w cenie promocyjnej, tylko w tym dniu.
  Bilety na koncert w cenie 10 PLN są do nabycia w siedzibie zespołu od 8 października.
  Każdy, kto przy zakupie biletu zarezerwuje książkę "Fabryka tańca", będzie mógł nabyć bilet w cenie 5 PLN.
  WSZYSTKICH BYŁYCH I OBECNYCH HARNAMOWCÓW BARDZO PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO NASZEJ SIEDZIBY W CELU ODEBRANIA ZAPROSZEŃ.
  Serdecznie zapraszamy!  Sponsorzy akcji:
  Urząd Miasta Łodzi oraz Mazowiecka Spółka Gazownictwa


  WYNIKI KONKURSU
  "KOLOROWO NA LUDOWO"

  Mamy zwycięzców konkursu "KOLOROWO NA LUDOWO"! Wybór nie był prosty ale ostatecznie udało nam się wybrać 4 zdjęcia! Osoby widniejące na zdjęciach zapraszamy na bezpłatny, roczny kurs tańca w Zespole Tańca Ludowego "Harnam". Do zobaczenia i GRA-TU-LU-JE-MY!  Ostatnie nabory do "Harnama" w tym sezonie!

  Już w najbliższą sobotę i niedzielę 29 i 30 września w godzinach 10:00-13:00 odbędą się ostatnie w tym sezonie nabory do Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".

  Do naszej siedziby przy ulicy Piotrkowskiej 282 a w Łodzi zapraszamy wszystkich od 4 do 30 roku życia.

  Przybądź, zatańcz, zakochaj się w folklorze...i w nas:)


  WYNIKI KONKURSU
  "KOLOROWO NA LUDOWO"

  Mamy zwycięzców konkursu "KOLOROWO NA LUDOWO"! Wybór nie był prosty ale ostatecznie udało nam się wybrać 4 zdjęcia! Osoby widniejące na zdjęciach zapraszamy na bezpłatny, roczny kurs tańca w Zespole Tańca Ludowego "Harnam". Do zobaczenia i GRA-TU-LU-JE-MY!  Festiwal Teatrów Ulicznych TROTUART-23.09.2012r.

  W niedzielę 23 września 2012 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wziął udział w organizowanym przez Teatr Lalek "Arlekin" na rynku Manufaktury Festiwalu Teatrów Ulicznych "Trotuart". Nasi tancerze zatańczyli na TrotuArtowej scenie prezentując Kujawiaka oraz Tańce i przyśpiewki od Nowego Sącza by później w tanecznych nastrojach rozmawiać ze wszystkimi odwiedzającymi TrotuArtowe miasteczko.
  Oprócz odpowiedzi na liczne pytania, które tancerze z przyjemnością dawali: rozdawali także kupony na bezpłatne zajęcia w "Harnamie", malowali razem kostiumy ludowe, szperali w kufrze pełnym ludowych skarbów by ostatecznie wziąć udział z naszymi gośćmi w fotograficznym konkursie "Kolorowo na ludowo" w którym główną nagrodą jest roczny, CAŁKOWICIE BEZPŁATNY kurs tańca W Zespole Tańca Ludowego "Harnam". Pani Ada, pani Joanna, pani Ewa i pan Maciek wydobyli z każdego prawdziwie ludową naturę! Do zobaczenia na zajęciach!


  TROTUART 2012

  Już w najbliższą niedzielę (23 września) na terenie Manufaktury jak co roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" będzie występował na TrotuArtowej scenie. Dlatego zapraszamy na nasz mini koncert o godzinie 12:15. To jednak nie koniec niespodzianek: w godzinach 12:00-16:00 naszych tancerzy będzie można spotkać w TrotuArtowym miasteczku, gdzie na wszystkich będzie czekało mnóstwo atrakcji: malowanki, interakcyjna gra "kostiumy ludowe i regiony", mini sesja zdjęciowa "na ludowo" i wiele innych. Miło będzie zobaczyć znajome twarze. Obiecujemy, że z każdym "wytniemy hołubca"!
  www.trotuart.pl WWW.TROTUART.PL


  Nowa sekcja sportowa Politechniki Łódzkiej-zajęcia z tańca ludowego -sezon 2012/2013

 • W tym roku, jak i wielu ubiegłych zajęcia z tańca ludowego w "Harnamie" zaliczają studentom Politechniki Łódzkiej zajęcia WF-u. Ten rok okazuje się jednak wyjątkowy, gdyż studenci na swe zajęcia zapisują się drogą elektroniczną. Czekamy na nowoprzybyłych z niecierpiwością a niżej opisujemy charakter proponowanych zajęć.


 • Termin zajęć:
  Czwartek, godzina 16:00-17:30
  Piątek, godzina 17:30-19:00

  Miejsce spotkań:
  Zajęcia odbywają się na profesjonalnych salach tanecznych w siedzibie najstarszego Zespołu o profilu ludowym w Polsce - przy ulicy Piotrkowskiej 282 a w Łodzi, w budynku kompleksu Centralnego Muzeum Włókiennictwa (tzw. Białej Fabryki)

  O zajęciach:
  Zapraszamy Cię do uczestnictwa w zajęciach z tańca ludowego w ramach sekcji zajęć dydaktycznych Politechniki Łódzkiej w bloku 30h w semestrze (1,5 h raz w tygodniu w jednym z dwóch podanych powyżej terminów). Zajęcia prowadzone są przez instruktorkę Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" - p. Joannę Wolańską oraz p. Macieja Bednarka. Instruktorzy uczą tańca ludowego od podstaw, nie jest wymagany od Was określony poziom taneczny. Oczywiście do zapisów zachęcamy zarówno przedstawicieli płci żeńskiej jak i męskiej.
  Zajęcia zaliczają obowiązkowe wychowanie fizyczne.

  Co zyskujesz?
  Zespół Tańca Ludowego "Harnam" to przede wszystkim profesjonalna szkoła tańca, wytrwała praca nad możliwościami ciała ale i pasja, wspaniali ludzie, wyjazdy zagraniczne, przepiękna siedziba przy ulicy Piotrkowskiej 282 a w Łodzi, koncerty, festiwale i przyjaźnie, które zdobywa się tu na całe życie.


  Plan zajęć - pobierz plik pdf, ................... opłaty za zajęcia - pobierz plik pdf


 • *PONIEDZIAŁEK


 • GRUPA I
  17:00 -17:45 - Rytmika - p.A.Kawełczyk (mała sala)
  lub 18:00 -18:45 - Rytmika - p.A.Kawełczyk (mała sala)

  GRUPA II
  17:00-18:00 - Taniec ludowy - p.K.Sitkowski, p. A. Bielak (duża sala)

  GRUPA III
  18:15 - 19:45 - Taniec ludowy - p.K.Sitkowski, p. A.Bielak (duża sala)

  TRENING TANECZNY
  18:45 - 20:15 - Grupa początkująca (15+) - p. J.Wolańska (sala półokrągła)
  20:15 - 21:45 - Grupa zaawansowana - p. J. Wolańska (duża sala)

  GRUPA DOROSŁYCH
  18:00 -19:00 - Zajęcia ruchowo-taneczne- p.K.Urbaniak (mała sala)


 • *WTOREK


 • TANECZNA FUZJA
  16:00-17:30 Taneczna fuzja (10-15 lat) - p. J. Wolańska, p. Adrianna Bielak

  GRUPA MŁODZIEŻOWA
  17:15 -19:15 - Taniec klasyczny i ludowy -p. J. Wolańska, M. Bednarek (duża sala)

  GRUPA REPREZENTACYJNA
  19:15-20:00- Taniec klasyczny - p.K.Knol (duża sala)
  20:00-21:30 - Taniec ludowy-p.K.Sitkowski (duża sala)


 • *ŚRODA


 • TANIEC KLASYCZNY
  11:30 -12:30 Taniec klasyczny - p. Krystyna Urbaniak (duża sala)

  GRUPA I
  17:00-17:45- Rytmika- p. A.Kawełczyk (mała sala)
  lub
  18:00-18:45 - Rytmika - p.A.Kawełczyk (mała sala)

  GRUPA II 17:00-18:00 - Taniec ludowy - p.K.Sitkowski, p. A. Bielak (duża sala)
  18:00-18:30 - Zajęcia wokalne - p.K.Zając (duża sala) GRUPA III
  17:30-18:00 - Zajęcia wokalne - p. K. Zając (mała sala)
  18:00-19:30 - Taniec ludowy - p. K.Sitkowski, p. A. Bielak (duża sala)

  TRENING TANECZNY
  20:00 - 21:30 - Grupa zaawansowana - p. J. Wolańska (duża sala)


 • *CZWARTEK


 • GRUPA PRZYGOTOWAWCZA
  16:00 -17:30 - Grupa przygotowawcza (15+)- p. J. Wolańska (duża sala)

  GRUPA MŁODZIEŻOWA
  17:00-18:45 - Taniec klasyczny i ludowy - p. J. Wolańska, M. Bednarek (duża sala)
  18:45-19:15 - Zajęcia wokalne - p. K. Zając (duża sala)

  GRUPA REPREZENTACYJNA
  19:15 -19:45- Zajęcia wokalne - p. K. Zając (duża sala)
  19:45 -20:15 - Taniec klasyczny - p.K.Knol (duża sala)
  20:15 -21:30 - Taniec ludowy - p.K.Sitkowski (duża sala)


 • *PIĄTEK


 • TANECZNA FUZJA
  16:00-17:30 Taneczna fuzja (10-15 lat) - p. J. Wolańska, p. Adrianna Bielak (duża sala)

  GRUPA PRZYGOTOWAWCZA
  17:30-19:00 Grupa przygotowawcza (15+)- p. J. Wolańska (duża sala)

  Dodatkowe próby, Praca nad repertuarem (bieżącym i nowym), Przygotowanie koncertów.
  powrót


  OPŁATY ZA ZAJĘCIA TANECZNE W ZESPOLE TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM" -sezon 2012/2013 - pobierz plik pdf


 • Koszt zajęć tanecznych


 • . 45zł/miesiąc (450 zł/rok) - dzieci tańczące w Zespole
  . RABAT dla rodzeństw ! - za drugie i kolejne dziecko tańczące w Zespole płaci się połowę normalnej stawki przypadającej na dziecko.

  Wpłat za zajęcia tancerzy ZTL "Harnam" dokonać należy w dwóch ratach:
  1 rata - do końca roku kalendarzowego
  2 rata - do końca marca przyszłego roku
  . 40zł/miesiąc (za zajęcia odbywające się raz w tygodniu) oraz
  . 60zł/miesiąc (za zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu) - młodzież i dorośli uczęszczający na zajęcia : Taneczna fuzja, Trening taneczny lub do grupy przygotowawczej. Studenci Politechniki Łódzkiej odbywają zajęcia w ramach WF-u zatem zajęcia są dla nich bezpłatne.
  . 30zł/miesiąc - rodzice dzieci należących do Zespołu
  . 40zł/miesiąc - dorośli uczęszczający na zajęcia ruchowo-taneczne a nie będący rodzicami naszych tancerzy
  Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia : Taneczna fuzja, Trening taneczny lub do grupy przygotowawczej mogą uiszczać opłaty w systemie miesięcznym.

  Sposoby płatności:

  Przelew
  nr konta 57 1240 3015 1111 0000 3412 3065
  Teatr Lalek Arlekin w Łodzi al. 1 Maja 2 , 90-718 Łódź
  Wpłata tytułem: "opłata za zajęcia taneczne w ZTL HARNAM" + imię i nazwisko dziecka
  PROŚBA! kopię potwierdzenia przelewu prosimy przesłać na adres: harnam@onet.pl

  W biurze Zespołu: codziennie w godzinach 9:00 - 17:00 oraz w poniedziałki i środy od godziny 18:00 - 19:30.


  NABORY DO ZESPOŁU JUŻ WE WRZEŚNIU!

  Mimo tego, że wakacje jeszcze przed nami a do początku roku szkolnego daleko : już dziś zapraszamy wszystkich od 4 roku życia na zajęcia taneczne w "Harnamie"! Hej! Podajemy do wiadomości terminy naborów:

  15-16 wrzesień w godzinach 10:00 -13:00
  29-30 wrzesień w godzinach 10:00 - 13:00

  Przypominamy, iż w naszej siedzibie tańczą bardzo mlodzi i Ci trochę strasi dlatego czekamy na każdego do 30 roku życia! "Harnam" oferuje nie tylko zajęcia tańca ludowego,ale i tańca klasycznego, śpiewu, warsztaty nowatotorskiej techniki prowadzonej przez Joannę Wolańską -Folk Jazzu jak i zajęcia taneczne dla dorosłych i seniorów. Paleta możliwości "Harnama" jest bardzo szeroka (znajdzie się i conieco dla studentów) każdy student Politechniki Łódzkiej może zaliczyć zajęcia WF-u uczestnicząc właśnie w naszych zajęciach!
  Zapraszamy do naszej siedziby na Piotrkowską 282a w Łodzi każdego pasjonata tańca jak i każdego kto tym pasjonatem dopiero chce zostać.
  Roztańczmy się na ludowo!


  Festiwale w Turcji - Corum i Bayburt (3-17 lipca 2012 roku)

  Zespół Tańca Ludowego "Harnam" w roku 2012 został zaproszony na dwa Festiwale do Turcji-do miejscowości Corum i Bayburt. Nasz Zespół na tureckiej ziemi spotkał się z tancerzami z Turcji, Słoweni, Gruzji. Litwy, Cypru oraz Rumunii. Zespół zaprezentował się około 15 razy w przepięknej scenerii tureckiego krajobrazu. Występowaliśmy nie tylko w centrum miast, podróżowaliśmy także wysoko w góry i do małych miejscowości, których publiczność okazywała się najwdzięczniejsza. Wielokrotnie byliśmy gośćmi u merów i burmistrzów tureckich na oficjalnych spotkaniach, jak i pożegnalnych koktajlach. Poznaliśmy kunszt mistrzowskich Zespołów tureckich jak i trudy niektórych z występów. Organizatorzy Festiwalu zajęli się nami w sposób odbierający dech w piersiach-zawsze otwarci, pełni optymizmu, rozumiejący nasze potrzeby. To był niezwykły czas, który zaowocował świetnymi znajomościami i przyjaźniami. Nie sposób opisać mnóstwa przygód, które dane nam było przeżyć, dlatego zapraszamy do obejrzenia naszych barwnych zdjęć, a Turkom dziękujemy za przewspaniałą gościnę!


  Wycieczka do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

  W minioną środę, 27 czerwca 2012 roku sprzed siedziby ZTL "Harnam" wyruszyły do Koszęcina dwa autokary pełne Harnamowców i przyjaciół Zespołu. Blisko 100 osób pojechało do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" by zobaczyć zachwalaną przez wszystkich siedzibę "Śląska" i oczywiście sam koncert tego zawodowego Zespołu! Wycieczka była podsumowaniem sezonu artystycznego 2011/2012-sezonu dla Harnamowców bardzo ważnego bo jubileuszowego. Pałac "Śląska" jest przepiękny!
  Podczas pobytu w Koszęcinie znaleźliśmy też chwilę na podziękowanie Rodzicom naszych tancerzy ZTL "Harnam". Specjalne podziękowania za wybitne wsparcie Zespołu i pomocną dłoń otrzymał: p. Paweł Pietrzyk, p. Beata Chmielińska, p. Katarzyna Żychlińska-Łoginowicz, p. Aleksandra Kornacka, państwo Szymńscy, p. Małgorzata Striker, p. Joanna Szymańska, pracownicy Zespołu: p. Adrianna Bielak i p. Agata Kawełczyk oraz konspiracyjnie od pracowników Zespołu: kierownik Zespołu - Joanna Formańska.
  To był wyjatkowy rok. Dziękujemy za te fantastyczne chwile podczas wycieczki jak i pełen wrażeń rok jubileuszowy i do zobaczenia we wrześniu!!!


  XXV Przegląd Kapel i Zespołów Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu

  10 czerwca 2012 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wziął udział w XXV Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety. Jury w składzie:
  1. Alina Kościółek Rusin
  2.Jerzy Dynia
  3.Adolf Krzemiński
  po obejrzeniu 16 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać ZTL "Harnam" I miejsce! W ocenie brane pod uwagę były następujące elementy: dobór repertuaru, inscenizacja, ogólny wyraz artystyczny, opracowanie muzyczne, choreograficzne i reżyserskie. Ogólnopolski Przegląd w Szydłowcu odbył się na dziedzińcu zamku szydłowieckiego. Atmosfera tego miejsca udzieliła się wszystkim uczestnikom i gościom. To był niezwykły czas, za który przepięknie dziękujemy organizatorom z Centrum Kultury i Sportu-Zamek.


  Dzień Dziecka w "Harnamie"

  Z okazji dnia dziecka na poniedziałkowe zajęcia w "Harnamie" (4.06.2012r.) przybyli niezwykli, bajkowi goście-czerwone, trujące muchomory. I być może ktoś byłby zaskoczony tak niezwykłą wizytą, ale nie dzieci z naszego Zespołu. Mali i Ci trochę więksi tancerze szybko zaopiekowali się trującymi grzybami, dzięki czemu muchomorzyska przemieniły się w borowika szlachetnego i koźlarza czerwonego. Takie mamy dzielne dzieci w Zespole! W podziękowaniu za pomoc borowik przekazał tancerzom specjalną przesyłkę od Kierownika Zespołu: 27 czerwca jedziemy całym Zespołem na koncert do Koszęcina-siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"! Radościom nie było końca, a grzyby cieszyły się że dzieci są szczęśliwe.


  TO BYŁA NOC...

  Dnia 19 maja, jak co roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wziął udział w Nocy Muzeów. W roku 2012 uczestnictwo Zespołu w tym wydarzeniu było szczególne, gdyż oprócz koncertu zobaczyć można było naszych tancerzy na wystawie "Harnam od podszewki"w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Wystawa ta stworzona została w ramach obchodów 65-lecia istnienia Zespołu. Miejmy nadzieję,że każdy zwolennik tej imprezy zobaczył nasze kostiumy podczas swoich nocnych przechadzek muzealnych. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do naszej siedziby za rok! Obiecujemy, że na pewno przygotujemy dla wszystkich ponownie mnóstwo atrakcji!


  NOC MUZEÓW 2012

  Jak co roku na Noc Muzeów (w tym roku Noc Muzeów wypada 19 maja, w sobotę) Zespół Tańca Ludowego "Harnam" szykuje dla gości kilka niespodzianek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy kostiumów "Harnam od podszewki" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (w godzinach 18:00-19:30 będzie można na niej spotkać naszych tancerzy, porozmawiać o kostiumach, Zespole) jak i uczestnictwa w Koncercie Zespołu, który rozpocznie się o godzinie 20:00 w naszej siedzibie (ul. Piotrkowska 282a w Łodzi). Podczas koncertu wystapią także dzieci!!! Do zobaczenia koniecznie!


  Koncert Jubileuszowy 65-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"

  RELACJA W TVP ŁÓDŹ
  Z 65-lecia HARNAMA

  RELACJA W TVP TOYA
  Z 65-lecia HARNAMA


  RELACJA W TVP ŁÓDŹ
  Z otwarcia wystawy

  Dnia 21 kwietnia 2012 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się Koncert Jubileuszowy Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Podczas koncertu Zespołowi jak i asystentowi kierownika artystycznego "Harnama"-p. Krzysztofowi Sitkowskiemu został przyznany w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrny Medal "Zasłuzony Kulturze Gloria Artis".

  To był dla Zespołu wyjątkowy wieczór. Oprócz wspaniałego wyróżnienia ze strony Pana Ministra Zespół usłyszał wiele ciepłych i dobrych słów od wieloletnich przyjaciół kręgu "Harnamowców".

  Dumą napełnili Harnamowców także tancerze:
  Adrianna Bielak, Joanna Wolańska, Katarzyna Sosnowska, Aleksandra Jasińska, Patrycja Czarnul-Gutowska, Natalia Marchel, Patrycja Licha, Aleksandra Antoszczyk, Ewa Szpotan, Maciej Bednarek, Rafał Kowalski, Marek Malinowski, Cezary Marczyński, Jacek Tokarczyk, Artur Nykiel, Paweł Nowak, Krzysztof Niciejewski jak i Kierownictwo Zespołu:
  Sławomir Mazurkiewicz, Kazimierz Knol, Joanna Formańska którzy otrzymali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Lodzi.

  Wszyscy przyłączamy się do zasłużonych gratulacji.

  W przygotowanie Koncertu Jubileuszowego było zaangażowanych wiele osób spoza jak i z grona "Harnamowców": szczególne podziękowania kierujemy do p. Teresy Stokowska-Gajdy, z którą konsultowaliśmy kwestie muzyczne, śpiewaków i aktorów: Bartosza Gajdy, Łukasza Handzela, Patryka Pawlaka, których dane nam było usłyszeć w piosence "My trzej" oraz studentów Akademii Muzycznej: Magdaleny Kowal, Anny Sowy, Pauliny Poławskiej, Krzysztofa Sadowskiego, Tomasza Wicher za piękną aranżację muzyczną: "Korzenie". Nade wszystko jednak pragniemy podziękować naszym tancerzom-tym z grupy reprezentacyjnej i tym trochę młodszym a także ich Rodzicom za wieloletni trud włożony w naukę trudnej sztuki tanecznej i za wytrwałość w tym bardzo ważnym dla nas roku jubileuszowym.
  Mało kto wie, że w naszym koncercie zatańczyły wszystkie grupy naszego Zespołu (wyłączając najmłodszą grupę p. Agaty Kawełczyk), łącznie przeszło 100 artystów, podczas koncertu wykorzystano 308 różnych kostiumów, 231 nakryć głowy (wianków, chustek, czapek, kapeluszy), 211 bluzek i koszul a do koncertu przygrało nam aż 14 instrumentów. To był wspaniały wieczór i dziękujemy wszystkim naszym gościom za to, iż mogliśmy go z nimi dzielić.
  Aby powrócić do tych miłych chwil w imieniu kamerzysty - p. Tolka Patory serdecznie zapraszamy do zakupu filmu z koncertu. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia materiałów podsumowujących nasz Koncert Jubileuszowy.


  Otwarcie wystawy kostiumów "Harnam od podszewki"

  Z przyjemnością informujemy iż dnia 26 kwietnia 2012 roku miało miejsce otwarcie wystawy kostiumów "Harnam od podszewki" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Zapraszamy do zwiedzania wystawy od wtorku do niedzieli (wystawa będzie otwarta do 26 sierpnia 2012 roku):
  Wtorek 9.00 - 17.00
  Środa 9.00 - 17.00
  Czwartek 11.00 - 19.00
  Piątek 9.00 - 17.00
  Sobota 11.00 - 16.00
  Niedziela 11.00 - 16.00
  Wstęp wolny..


  WYSTAWA KOSTIUMÓW - "HARNAM OD PODSZEWKI"

  Za nami pełen wrażeń Koncert Jubileuszowy w Teatrze Muzycznym.

  Z okazji 65-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" pragniemy także wraz z Dyrekcją Centralnego Muzeum Włókiennictwa zaprosić Państwa na wystawę kostiumów - "Harnam od podszewki", której otwarcie odbędzie się w najbliższy czwartek 26 kwietnia o godzinie 13:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.
  Zapraszamy wszystkich naszych Przyjaciół i miłośników folkloru polskiego!

  Wystawa bogata będzie w kostiumy, opisy i zdjęcia a nade wszystko kolory!

  Wystawę zwiedzać będzie można aż do 28 sierpnia 2012 roku!

  Zapraszamy i liczymy na Państwa, Waszą obecność.


  ZAPOWIEDŹ KONCERTU GALOWEGO Z OKAZJI 65-lecia HARNAMA  Grupa Folk - przedpremierowo w Akademii Muzycznej!

  Z przyjemnością informujemy, iż w środę (18 kwietnia 2012r.) grupa Folk pod wodzą Joanny Wolańskiej (choreografia) i Anny Sowy (opracowanie muzyczne) zaprezentuje przedpremierowo na Akademii Muzycznej utwór taneczny "Korzenie" w ramach festiwalu Musica Moderna. Zapraszamy serdecznie - wstęp wolny a szczegóły na stronie: www.amuz.lodz.pl


  Wyniki konkursu plastycznego "Poczuj na ludowo"

  Dnia 4 kwietnia 2012 roku o godzinie 16:30 zebrała się specjalnie powołana komisja, która oceniła prace plastyczne dzieci z Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" złożone na konkurs "Poczuj na ludowo".

  W skład jury konkursu plastycznego weszli:
  1. Joanna Formańska - kierownik Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"
  2. Krzysztof Sitkowski - asystent kierownika artystycznego Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"
  3. Adrianna Bielak - instruktorka grup dziecięcych Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"
  4. Agata Kawełczyk - nauczyciel rytmiki Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"
  5. Agata Lisiewicz - asystentka kierownika Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"
  6. Jadwiga Telenga-Brzózka - artystka-plastyk zajmująca się przede wszystkim tkaniną artystyczną.

  W wyniku głosowania oceniono prace w sposób następujący:

 • Kategoria wiekowa 4-6 lat

 • I miejsce (ex aequo, z taką samą ilością punktów) : Joanna Andrzejak (Lat 6) Julia Stankiewicz (Lat 5, "Poczuj na ludowo")
  II miejsce : Julia Szychowska (Lat 5, "Ludowo i kolorowo")
  III miejsce : Oliwia Rogiewicz (Lat 5, "Na łowicką nutę-pasiak")
  I wyróżnienie: Łucja Formańska (Lat 5,5)

 • Kategoria wiekowa 7-9 lat

 • I miejsce : Tamara Piątkowska (lat 8,5, "Spódniczkowe koła")
  II miejsce : Marta Jacek (Lat: 9)
  III miejsce : Ola Korczyńska (Lat 7, "Śmigus-dyngus")
  I wyróżnienie : Hanna Pietrzyk (Lat 8)
  II wyróżnienie : Klara Formańska
  III wyróżnienie : Oliwia Tylka (Lat 8)
  IV wyróżnienie : Matylda Grygiel (Lat 9, "Kolorowe Tańce")
  V wyróżnienie: Hubert Grygiel (Lat 7, "Tańcowali Górale")

 • Kategoria wiekowa 10 lat i wzwyż

 • I miejsce: Wiktoria Stasiak (Lat 12, "Tańce i stroje ludowe")
  II miejsce: Weronika Szymańska (Lat 10)
  III miejsce: Małgosia Chyła (Lat 11, "Stroje ludowe")

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM i dziękujemy za ogromny wkład pracy artystów w wykonanie swych dzieł!


  WESOŁYCH ŚWIĄT

  Zdrowych, rodzinnych, ciepłych i wiosennych Świąt Wielkanocnych na ludową nutę-
  życzy Zespół Tańca Ludowego "Harnam"


  Bilety na Koncert Jubileuszowy już w sprzedaży!

  Wielkimi krokami zbliża się nasz Koncert Jubileuszowy - Koncert 65 lecia Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  Dnia 21 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00 w Teatrze Muzycznym roztańczą się na scenie nasi tancerze!
  Zapraszamy do nabycia biletów w siedzibie naszego Zespołu w godzinach 9:00-16:00 (ul. Piotrkowska 282a w Łodzi). Jeżeli podane godziny nie odpowiadają Państwu, proszę dzwonić do Kierownika Zespołu : 663 357 575!
  Oby do zobaczenia wszystkim tym, którzy kochają "Harnam" i czują na ludowo!


  Dotknij Teatru czyli Teatralne Bajkogranie w Arlekinie

  Dnia 26 oraz 27 marca 2012 roku Ci najmłodsi i trochę starsi z Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" wystąpili na deskach Teatru Lalek "Arlekin" z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Na scenie teatralnej mogliśmy tym razem podziwiać dokonania małych artystów, którzy wzięli udział w projekcie Teatralne Bajkogranie. Przypomnijmy Teatralne Bajkogranie to cykl warsztatów w trakcie, których dzieci dowiedziały się jak powstaje spektakl i jakie funkcje pełnią poszczególni realizatorzy, a także osobiście doświadczyły dzieła tworzenia. Każda z grup teatralnych przygotowała pod opieką artystów Arlekina własny spektakl.
  Niektórym z tancerzy "Harnama" a przede wszystkim tym najmłodszym (między innymi 4-latkom) po raz pierwszy udało się wystąpić na wielkiej scenie. W repertuarze harnamowskich dzieci znalazły się: "Bal wróbli i ich strachów", "Tańcowały dwa Michały", Krakowiaczek grupy I, Polka, oraz Tańce beskidzkie w wykonaniu grupy młodzieżowej. Drugiego dnia (we wtorek 27 marca) swym góralskim głosem wzruszyła nas Adrianna Bielak wraz z Joanną Wolańską w pieśni "Krywaniu, Krywaniu". Dziękujemy wszystkim za przybycie, a naszym tancerzom za wytężoną pracę.


  Bal Karnawałowy z Zespołem Tańca Ludowego "Harnam"

  W minioną sobotę ( 18 lutego 2012 roku) w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" odbył się niezmiernie kolorowy Bal Karnawałowy. Rusałki, Kościotrupy, Spidermany, Czarownice, Księżniczki, Czerwone Kapturki, Koty (i nie tylko) śpiewały, tańczyły, brały udział w konkursach! Za sprawą naszych Rusałek spadł na wszystkich kolorowy deszcz, po sali hulał wiatr a nawet: dzieci zetknęły się z prawdziwym gradem! Mężczyźni dzielnie łowili z wody cukierki ( właśnie tak!) a sekwencja taneczna wyszła wszystkim Przebierańcom naprawdę świetnie! Po zabawie każdy mógł odwiedzić muzyczny, harnamowski sklepik, w którym płaciło się znaczkami z ....logo "Harnama"! Na nasz zaczarowany Bal Karnawałowy przybyli również goście z innych światów-aktor: Waldemar Presia z Teatru Lalek "Arlekin" wraz ze swym kolorowym teatrzykiem oraz Bębniarz Jean Gargant Bome, który jak się okazało mistrzowsko grał na wielu instrumentach-nie tylko na bębnach! Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" za przybycie! Bardzo cieszyło Nas również tak wielu przybyłych gości spoza Zespołu! Oby za rok było Nas jeszcze więcej!


  Uroczyste zakończenie Ferii z "Harnamem"

  Dnia 11 lutego 2012 roku (sobota) o godzinie 18:00 miało miejsce uroczyste zakończenie Ferii z "Harnamem". Dzieci na oczach najbliższych przedstawiały owoce swojej dwutygodniowej zabawy, ale i ciężkiej pracy-warsztatów teatralno-tanecznych pod kierunkiem pani Adrianny Bielak oraz pana Krzysztofa Sitkowskiego. Każdy z widzów mógł przenieść się za sprawą pięknej Terpsychory do wielu bajek: bajce o Pyzie, Kaczce, Alladynie, Madagaskarze, czy w końcu do bajki księżniczki Anastazji. To był wspaniały czas i z niecierpliwością czekamy co Terpsychora wymyśli w 2013 roku! Oby do zobaczenia!

  "Kto raz przyjaźni poznał moc,
  nie będzie trwonił słów:
  Przy innym ogniu, w inną noc
  Do zobaczenia znów"


  Koncert w Kazimierzu - 22.01.2012r.

  W dniu 22 stycznia 2012 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wystąpił na zaproszenie Ks. Proboszcza Andrzeja Chmieleckiego w Parafii św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu k. Lutomierska . W murach pięknego kościoła zabrzmiały kolędy w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych przy akompaniamencie kapeli Zespołu, popłynęły życzliwe życzenia. Wśród wspaniałej, licznej publiczności znalazł się i p. Andrzej Cieślik-dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Dziękujemy wszystkim za to pełne wrażeń kolędowanie!


  Ferie w Zespole Tańca Ludowego "Harnam"

  Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wraz z Teatrem Lalek "Arlekin" zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na półkolonie zimowe w Łodzi. Jedna z grup (grupa taneczna) będzie miała zajęcia w naszej siedzibie pod wodzą p. Adrianny Bielak i p. Krzysztofa Sitkowskiego! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z warunkami ferii i oby do zobaczenia!
  Szczegóły na stronie www.arlekin.lodz.pl


  Wyjazd kondycyjny-Sulejów 6-8.01.2012r.

  W dniach 6-8.01.2012 roku tancerze z grupy reprezentacyjnej Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" wyruszyli do Sulejowa, by pod okiem p. Krzysztofa Sitkowskiegi i p. Kazimierza Knola ćwiczyć tańce i śpiewy repertuarowe. To był wspaniały wyjazd, który z przytupem rozpoczął rok bardzo ważny dla Harnamowców-rok 65-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".


  Do zobaczenia w Nowym Roku!

  Z utęsknieniem czekamy aż siedziba naszego Zespołu napełni się po świętach tancerzami!
  Zajęcia ruszają od wtorku 3.01.2012 ( dla grupy reprezentacyjnej i młodzieżowej)
  oraz od środy 4.01.2012 (dla grupy I, II, III).

  Do zobaczenia w Nowym Roku!


  Koncert świąteczny

  Dnia 17 grudnia 2011 roku spotkaliśmy sę tłumnie na sali widowiskowej naszej siedziby, by wśród dźwięków kolęd zobaczyć na scenie dzieci, młodzież i dorosłych z Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Na koncercie gościnnie wystapili także grając na skrzypcach wychowankowie p. Andrzeja Klemby, rozpowszechniającego naukę gry na skrzypcach metodą Suzuki. Dziękujemy pięknie za przybycie, wierzymy że tych kilka chwil spędzonych razem było dla Państwa równie wyjątkowe, jak dla nas.

  Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia:
  pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia, które przyniosą radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.
  Kierownictwo Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"


  Zapraszamy na Koncert wigilijny!

  Piekliście, kłuliście, kolędnikom daliście
  coby się wom darzyły
  gąski siodłate, kury cubate,
  w kozdym kątku po dziesiątku
  na piecu troje
  cobyście byli zdrowi, weseli,
  jako w niebie janieli

  Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy nader istotna jest tradycja i to co ludowe. Dlatego Zespół Tańca Ludowego "Harnam" ma zaszczyt zaprosić Państwa na Koncert wigilijny, który odbędzie się 17 grudnia 2011 roku (sobota) o godzinie 18:00. Pobądźmy przez chwilę wspólnie wśród góralskiej gwary i tańców w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  Wstęp: 10 zł (bilety do nabycia w siedzibie Zespołu: ul. Piotrkowska 282a w sekretariacie)
  Zapraszamy serdecznie-Zespół Tańca Ludowego "Harnam"


  Dzieci w Zespole Tańca Ludowego "Harnam"

  Dzieci w Zespole Tańca Ludowego "Harnam" Do naszego Zespołu-Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przyjmujemy dzieci już od 5 roku życia! Zapraszamy Państwa do podejrzenia, co najmłodsi robią na zajęciach w naszej siedzibie! Oby do zobaczenia przy Piotrkowskiej 282a w Łodzi!


  ZAJĘCIA Z TAŃCA KLASYCZNEGO

  Serdecznie zapraszamy do siedziby Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" na zajęcia z tańca klasycznego p. Krystyną Urbaniak w każdą środę od godziny 11:30 do godziny 12:30. Ponadto w poniedziałki w godzinach popołudniowych ruszają zajęcia ruchowe dla dorosłych! Chętnych proszę o kontakt telefoniczny: sekretariat tel. (42) 684-05-14 bądź mailowy harnam@onet.pl
  Oby do zobaczenia przy Piotrkowskiej 282a w Łodzi!


  Koncert "W hołdzie Blogosławionemu Janowi Pawłowii II" -23.X.2011r.

  Dnia 23 października 2011 roku w niedzielę o godzinie 17:00 w Parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi odbył się koncert " W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II". Nasz Zespół tancem i śpiewem podziękował Janowi Pawłowii II za całe dobro i miłośc jakie żywił do ludzi,tańcem i śpiewem oddaliśmy hołd temu wielkiemu Człowiekowi. Pragniemy podziękować wszystkim za przybycie, a tancerzom, śpiewakom, solistom, recytatorom pogratulowac wielkiego zaangażowania. Jak powiedział ks. Proboszcz Parafii św. Alberta Chmielowskiego Zygmunt Łukomski: "Jan Paweł II uśmiechnąłby się widząc to wszystko".


  Koncert " W hołdzie Błogosławionemu Papieżowi-Janowi Pawłowi II"

  Zespół Tańca Ludowego "Harnam" ma zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa na koncert: "W hołdzie Błogosławionemu Papieżowi-Janowi Pawłowi II", który odbędzie się dnia 23 października 2011r. (niedziela) w Parafii św. Alberta Chmielowskiego (ul. Bartoka 2 w Łodzi) o godzinie 17:00.
  Bardzo liczymy na Państwa obecność.


  Wizyta w Teatrze Lalek "Arlekin"

  Dnia 6 października 2011 roku, w czwartek nasi najmłodsi tancerze wraz z Rodzicami zjawili się w Teatrze Lelek "Arlekin" na pokazie przedpremierowym spektaklu "Wyprawa na Szklaną Górę". Było bardzo kolorowo i tłumnie! Wszyscy z zapartym tchem oglądali poczynania kolorowego smoka i z ciekawością czekali na zakończenie bajki. Dziękujemy dyrektorowi Teatru Lalek "Arlekin" -Waldemarowi Wolańskiemu za zaproszenie!


  UWAGA! ZMIANY W PLANIE ZAJĘĆ

  UWAGA, pojawiły się nieznaczne zmiany w planie zajęć dla grupy II oraz III. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem zajęć. Pozdrawiamy śpiewająco i tanecznie- Zespół Tańca Ludowego "Harnam".
  Plan zajęć - pobierz plik pdf.  Taneczny TROTUART

  Przecięcie wstęgi zainaugurowało wielką, barwną paradę uczestników, gości i sympatyków TrotuArtu. Koncerty na pile i afrykańskich balafonach, spektakle uliczne oraz pokazy w wykonaniu artystów ulicy m.in. z Polski, Niemiec, Szwecji, Anglii, Włoch, Izraela i Francji można było podziwiać w ramach VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej TrotuArt 2011. Dwudniowy TrotuArt to ponad 20 wydarzeń artystycznych. Wszystkie festiwalowe wydarzenia miały charakter plenerowy i otwarty. Mimo że to początek kalendarzowej jesieni, to temperatura powietrza i gorąca atmosfera Festiwalu sprzyjały TrotuArtowym artystom i publiczności. Gwiazdą tegorocznej edycji była niekonwencjonalna grupa teatralna Burnt Out Punks ze Szwecji. Grupa pali wszystko, co da się podpalić. Szalonym popisom cyrkowym towarzyszy iście diabelskie poczucie humoru oraz punkowa muzyka miksowana na żywo przez DJ Mustanga.


  KONCERT ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM"

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Koncert Zespołu Tańca Ludowego "Harnam", który odbędzie się 25 września (niedziela) na rynku "Manufaktury" o godzinie 11:00 ( w ramach Festiwalu teatrów ulicznych "Trotuart" ). Zaprezentuje się Państwu: grupa reprezentacyjna, grupa Folk jazz i dzieci z grupy III naszego Zespołu. Oby do zobaczenia. Czekamy z niecierpliwością.  40 nowych tancerzy!

  W minioną sobotę (17.09.2011) odbył się ostatni nabór do Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Przyjęliśmy w nasze taneczne szeregi ponad 40 nowych tancerzy! Bardzo cieszymy się, że zawitaliście właśnie do siedziby, na Piotrkowską 282a w Łodzi. Mimo tego,że czas naborów dobiegł końca - my w dalszym ciągu zapraszamy w nasze szeregi. Zapisów dokonujemy w poniedziałki i środy od godziny 17:00. Czekamy może właśnie na Ciebie? A tymczasem pozdrawiamy i życzymy wiele uśmiechu, tanecznej pasji i satysfakcji płynącej z doskonalenia swej techniki tanecznej! Do zobaczenia! Zespół Tańca Ludowego "Harnam"  OSTATNI TERMIN NABORU!

  Zapraszamy serdecznie młodzież i dzieci od 5 roku życia na ostatni w tym roku nabór do Zespołu Tańca Ludowego "Harnam"!!!
  Czekamy na wszystkich w najbliższą SOBOTĘ 17 września 2011r. w godz. 10:00-13:00.
  Jak wygląda nabór w Zespole Tańca Ludowego "Harnam"? Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach tanecznych podczas których sprawdzane są ich predyspozycje do bycia w Zespole ( predyspozycje rytmiczne i ruchowe). Odbywa się rozgrzewka, gry, zabawy - wszystko pod okiem instruktorów Zespołu Tańca Ludowego "Harnam". Dzieci i młodzież proszone są o przyniesienie stroju sportowego. Zadzieje się jeszcze raz!  OPŁATY ZA ZAJĘCIA

  Koszt zajęć tanecznych:
  . 45zł/miesiąc (450 zł/rok) - dzieci przystępujące do Zespołu (NOWA CENA!)
  . 45zł/miesiąc (450 zł/rok) - dzieci kontynuujące naukę tańca
  . 60zł/miesiąc (600 zł/rok) - młodzież uczęszczająca na zajęcia Folk Jazz
  . RABAT dla rodzeństw ! - za drugie i kolejne dziecko tańczące w Zespole płaci się połowę normalnej stawki przypadającej na dziecko.

  Wpłat dokonać można w dwóch ratach:
  1 rata - do końca roku kalendarzowego
  2 rata - do końca marca przyszłego roku

  Sposoby płatności:
  Przelew: nr konta 57 1240 3015 1111 0000 3412 3065 Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, al. 1 Maja 2, 90-718 Łódź
  Wpłata tytułem: "opłata za zajęcia taneczne w ZTL HARNAM" + imię i nazwisko dziecka
  PROŚBA ! kopię potwierdzenia przelewu prosimy przesłać na: harnam@onet.pl

  Osobiście: W biurze Zespołu codziennie w godzinach 9:00 - 17:00.

  ZAJĘCIA ZACZYNAJĄ SIĘ JUŻ 5 WRZEŚNIA!!!

  OPŁATY ZA ZAJĘCIA - pobierz plik *

  KONCERT W BOLIMOWIE

  Dnia 24 lipca 2011 roku Zespół Tańca Ludowego "Harnam" zakończył sezon 2010/2011 koncertem podczas Festiwalu Rzemiosła Dawnego w Bolimowie. Nasi tancerze zaprezentowali na scenie Poloneza, Mazura, Kujawiaka, Tańce i przyśpiewki od Nowego Sącza, "Zabawę na Kurpiach" (Kurpie), Tańce łęczyckie w trepach oraz Taniec lubelski. Mimo tego, iż pogoda nie dopisała publiczność nie zawiodła. Oby do zobaczenia!  NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM" JUŻ WE WRZEŚNIU!!!

  Terminy naborów dla dzieci i młodzieży:

  *Dzieci ( 5 - 9 lat )
  3 września 2011 roku godz. 10:00 - 13:00
  10,11 września 2011 roku godz.10:00 - 13:00

  *Dzieci, młodzież ( 10 - 16 lat )
  3 września 2011 roku godz. 14:00 - 17:00
  10, 11 września 2011 roku godz. 14:00 - 17:00

  *Grupa FOLK JAZZ (młodzież od 15 roku życia, bądź młodsza z doświadczeniem tanecznym)
  3 września 2011 roku godz. 14:00 - 17:00
  10, 11 września 2011 roku godz. 14:00 - 17:00

  Jak wygląda nabór w Zespole Tańca Ludowego "Harnam"? Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach tanecznych podczas których sprawdzane są ich predyspozycje do bycia w Zespole ( predyspozycje rytmiczne i ruchowe). Odbywa się rozgrzewka, gry, zabawy - wszystko pod okiem instruktorów Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  Dzieci i młodzież proszone są o przyniesienie stroju sportowego.  IV Ogólnopolski Festiwal Tańca

  Dnia 24 czerwca 2011 roku mieliśmy zaszczyt powitać gości i uczestników IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca. Nasze "harnamowskie" dziewczyny zaprezentowały dwa przepiękne układy: "Chicago" oraz "Rybeckę". Oprócz tego pokazaliśmy młodym tancerzom z całej Polski, że tradycję w nietuzinkowy sposób można połączyć z nowoczesnością. Ale to nic! Sami mogli poczuć "na ludowo" tak jak my: mieli okazję przymierzyć stroje ludowe i zaprezentować kroki tańców, których strój ubrali. Powitanie wzbogaciły także zabawy i taneczne konkurencje.W siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" roztańczyli się przedstawiciele różnych stylów - w końcu wszyscy tancerze to jedna rodzina.  Wizyta w mateczniku

  Dnia 17 czerwca 2011 roku tancerze z grup dziecięcych i młodzieżowych wybrali się na długo oczekiwaną wizytę do Matecznika Zespołu "Mazowsze". Obejrzeli zjawiskowy pałac Mazowsza, gabinet Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, przepiękne pamiątki z wojaży światowych "Mazowsza". Byli w pracowniach krawieckich i nawet w pokoju gdzie komponowała legenda "Mazowsza", założyciel Zespołu Tadeusz Sygietyński. Niewielu pewnie dostąpiło zaszczytu tańczenia w historycznej już sali prób Matecznika-naszym najmłodszym tancerzom się udało! Dzień pełen wrażeń zakończył przepiękny koncert "Mazowsza" zamykający sezon. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Dziękujemy za gościnę i oby do zobaczenia!  Koncert "W hołdzie Papieżowi - Janowi Pawłowi II"

  Dziś wypłyniemy już razem
  Łowić serca na morzach dusz ludzkich
  Twej prawdy siecią,
  I słowem życia.
  (fragm. pieśni "barka", sowa: ks. Szmidt, muzyka: C. Gabarain)

  Dnia 4 czerwca 2011 roku w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" miał miejsce niezwykły koncert "W Hołdzie Papieżowi-Janowi Pawłowi II".To barwne i wzruszające widowisko na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy wszyskim, którzy przybyli by przez chwilę zanurzyć się we wspomnieniu o Janie Pawle II. Mamy nadzieję,ze dzięki barwie, tańcu, śpiewie, wierszom na chwile Karol Wojtyła zagościł ponownie wśród Nas...Dziękujemy za te wspólne chwile łez i wzruszeń.
  Zespół Tańca Ludowego "Harnam"  Noc Muzeów "na ludowo" 2011

  W siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi podczas Nocy Muzeów, która odbyła się w nocy z 14-tego na 15-tego maja, można było oglądać przedziwne "eksponaty" - tancerzy Zespołu "Harnam" w niezwykłym, barwnym repertuarze. Tłumnie zebrana publiczność mogła zobaczyć rozgrzewkę tancerzy, lekcję tańca klasycznego, część repertuaru,. Grupa młodzieżowa w barwnych strojach powitała gości tradycyjnie Polonezem, a grupa tańca nowoczesnego: folk jazz prowadzona przez Joannę Wolańską zaprezentowała choreografię, nad którą obecnie pracują, oraz układ "Chicago". Publiczność mogła zobaczyć jak na co dzień pracują tancerze z Zespołu (rozgrzewka, próba), ale także docenić efekt końcowy- prezentacja tańców z bieżącego repertuaru (tańca ludowego i nowoczesnego). Nasza fabryka zatętniła tańcem. Zapraszamy Państwa do przeglądania zdjęć!!!  NOC "NA LUDOWO" - 14.05.2011

  PROGRAM NOCY "NA LUDOWO" Z ZESPOŁEM TAŃCA LUDOWEGO "HARNAM"
  - siedziba w dawnej Krajowej Izbie Mody przy Białej Fabryce ul.Piotrkowska 282 a
  Pierwsze wejście Zespołu: godz. 22:00
  Drugie wejście Zespołu:godz.23:00

  - Lekcja tańca klasycznego.
  - Prezentacja tańców z bieżącego repertuaru Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  - Pokaz multimedialny - koncerty Zespołu Tańca Ludowego "Harnam".
  - Ekspozycja strojów ludowych.
  - Otwarte lekcja tańca folk-jazzowego.
  - Możliwość uczestniczenia w nietypowych zajęciach tańca ze wstążkami.

  Przyjdź, zobacz, poczuj na ludowo! Zaprasza Zespół Tańca Ludowego "Harnam"  Koncert w Filharmonii

  Mili Państwo, Mili Państwo!
  Dnia dziesiątego pięknego miesiąca jakim jest wiosenny kwiecień, mieliśmy zaszczyt z układem tanecznym "Obrazek wiosenny" Pana Sławomira Mazurkiewicza wystąpić w Filharmonii Łódzkiej. Ogromna scena, jeszcze większa widownia, ogromne uśmiechy i gigantyczne brawa jakie Zespół Tańca Ludowego "Harnam" wzbudził po swym występie zapadną wszystkim w pamięci z pewnością na długo.. Publiczności tak podobało się widowisko Zespołu, iż tancerze wyjść musieli podczas owacji jeszcze raz na scenę! Na samo wspomnienie uśmiech ciśnie się na usta. Nie, nie tylko uśmiech-także duma.
  Dziękujemy za pomoc wszystkim tym, bez których ten koncert nie mógłby się odbyć. To wielki zaszczyt móc liczyć na tak wielkie grono naszych przyjaciół, Rodziców, pracowników.  WARSZTATY TAŃCÓW NARODOWYCH

  Dnia 5.04 2011 roku w naszej siedzibie przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi mieliśmy zaszczyt gościć uczniów jednej z łódzkich Szkół Podstawowych. Czterdzieścioro uczniów pojawiło się u Nas, by dowiedzieć się czegoś więcej o tańcach narodowych. Po wesołym powitaniu-przyszedł czas na zabawną rozgrzewkę zorganizowaną przez instruktora Zespołu Tańca Ludowego "Harnam": Pana Krzysztofa Sitkowskiego. Ale to nie koniec!!! Dzieci uczestniczyły w pokazie tańców narodowych (wizja z rzutnika multimedialnego), same uczyły się tańczyć Poloneza, a nawet miały okazję przymierzać stroje ludowe!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pełnych uśmiechu i barw!  WARSZTATY Z PANIĄ WIOSNĄ

  Dzień pochmurny niezbyt miły, nie traćmy więc ani chwili
  I szukajmy zaraz Wiosny, wtedy będzie dzień radosny!
  Lecz nie widać jej tu wcale! To pójdziemy trochę dalej...
  A tu także wiosny nie ma - szare drzewa, czarna ziemia...
  Teraz głośno zawołamy, że ją do nas zapraszamy!

  Dnia 2 kwietnia 2011 roku w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" przy ulicy Piotrkowskiej 282a w Łodzi miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie: oficjalnie powitaliśmy Panią Wiosnę. Na naszym bardzo kolorowym spotkaniu, na które przybyło ponad siedemdziesięcioro zaproszonych gości-dzieci (a także ich Rodzice) raczyła się też pojawić Zima, która uparcie przeszkadzała nam w naszej zabawie nie chcąc dopuścić do przybycia Wiosny. Nie wiadomo jak mogłoby się skończyć nasze spotkanie, gdyby nie wsparcie ponad pięćdziesięciorga dzieci -tancerzy z naszego Zespołu. Wszyscy dostali oczywiście cukierki i dyplomy w podziękowaniu za okazaną pomoc, uśmiech i zaangażowanie. Co tam się działo!!! Malowaliśmy pisanki, robiliśmy Gaiki Maiki tzw.: Lateczka, uwalnialiśmy oznaki wiosny z balonów (ale było hałaśliwie), tańczyliśmy i śpiewaliśmy dla Wiosny. Co najważniejsze-Pani Wiosna była niezmiernie zadowolona z naszych poczynań i zadomowiła się w naszym mieście na dobre. Ach-jaka ona piękna. Sami zobaczcie.  BAL KARNAWAŁOWY

  W sobotę 5 lutego Zespół i Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu zaprosili wszystkie dzieci z harnamowskich grup dziecięcych na doroczny bal karnawałowy. Barwny tłum motyli, tancerek, postaci z bajek, rycerzy ale też czarownic, diabłów i wampirów wkroczył w rytmie poloneza na pięknie udekorowaną salę. Bal wypełniony muzyką i tańcem obfitował w różne atrakcje. Odwiedzili nas clown Eduardo, który przygotował wiele, czasem trudnych, zadań. Był też Patrick - muzyk z Kamerunu, który przybliżył nam kulturę swojego rodzinnego kraju. Wiele uśmiechu i przejęcia wywoływały inscenizacje przygotowane przez p. Waldemara Presię. Konkursy, zabawy i pyszny poczęstunek zapewniły dobrą zabawę. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dekorowaniu sal i przygotowanie słodkiego poczęstunku, dzieciom za uśmiech, radość i piękne kolorowe stroje. Do zobaczenia na następnym balu!  FERIE Z ARLEKINEM I TERPSYCHORĄ

  Wraz z końcem ferii zakończyła się III edycja "Ferii z Arlekinem" w siedzibie ZTL "HARNAM". Muza Terpsychora - kochająca taniec - cały czas roztaczała swoja uwagę nad młodymi tancerzami. Tym razem uczestnicy warsztatów tanecznych prowadzonych przez Adriannę Bielak i Krzysztofa Sitkowkiego udali się w "Podróż z Terpsychorą po roztańczonym świecie". Cierpliwie uczyli się kujawiaka i polki, tańca indyjskiego i hiszpańskiego. Dzieci poznały zwyczaje i tańce z Afryki północnej i USA. Zwiedzały Paryż i szukały w nim śladów pobytu Fryderyka Chopina. W klubie "Wytwórnia" dzieci obejrzały wspaniała wystawę lalek Teatru "Arlekin'. Wielka atrakcją okazała się wycieczka do kopalni soli w Kłodawie i zjazd do podziemi. Teatr "Arlekin" przedstawił w swojej siedzibie "Szewczyka Dratewkę". Finałem ferii był wielki koncert przygotowany przez wszystkich uczestników dla rodziców i ich rodzin. Poza tańcami był teatrzyk, śpiewano piosenki i oglądano występy Zespołu "HARNAM'. Była także wystawa prac dzieci. Ciekawe co Terpsychora wymyśli w 2012 r.?  Koncert Wigilijny

  Długo oczekiwany koncert wigilijny odbył się późnym wieczorem dnia 18 grudnia br. w siedzibie Zespołu. Specjalnie dla zaproszonych gości został przygotowany świąteczny program. Oprócz wiązanki tańców narodowych w wykonaniu grupy reprezentacyjnej zaprezentowały się dzieci i młodzież. Niespodzianka był występ dziewcząt z grupy FOLK JAZZ które pokazały taniec do muzyki Chopina w wykonaniu klasycznym ale też w nowoczesnej aranżacji. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa na zakończenie wysłuchała kolęd śpiewanych przez wszystkich harnamowskich artystów. Tego dnia panowała podniosła i świąteczna atmosfera wprowadzająca widzów w czas Świąt. Swoją obecnością zaszczycił nas także pan prezydent Włodzimierz Tomaszewski.

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
  Życzymy, aby ten magiczny czas wypełniony był dźwiękami
  Gwarnych i zgiełkliwych spotkań rodzinnych,
  Półgłośnie pyrkoczących na wolnym ogniu potraw,
  Radosnego, harmonijnego kolędowania,
  Cichego brzęczenia dzwoneczków u mikołajowych sań,
  I hucznego, gromkiego Sylwestra!
  A w Nowym Roku życzymy Wam samych szumnych sukcesów!
  Zespół Tańca Ludowego "HARNAM"  FOLK JAZZ na wybiegu

  Dnia 16 grudnia dziewczęta z grupy FOLK JAZZ uświetniły swoimi występami charytatywną imprezę organizowaną na rzecz dzieci z Fundacji "Gajusz". Występy naszych dziewcząt przeplatane były pokazami kreacji znanej łódzkiej projektantki Teresy Kopias. Nowe układy taneczne wzbudziły zainteresowanie i podziw publiczności, nie mniejsze niż piękne i smukła modelki. Za zdjęcia z pokazu mody dziękujemy Andrzejowi Różyckiemu.  KONCERT

  Półmetek grudniowych koncertów rozbrzmiewał celtyckimi rytmami. Na zaproszenie Zespołu "HARNAM" wystąpiła łódzka grupa FILIDS, która zaprezentowała się w repertuarze irlandzkich pieśni. Rytmiczna i żywa muzyka zachęciła młodych harnamowców do tańca. Najmłodsi w ludowych strojach jeszcze przed własnym występem tańczyli w rytm granej muzyki, naśladując tradycyjne tańce irlandzkie. Publiczność żywiołowo reagowała na to co działo się na scenie. W drugiej części koncertu grupa FOLK JAZZ pokazała dwa nowe układy taneczne, jak zwykle barwne i pełne ekspresji. Tradycyjnie druga część poświęcona była naszemu podstawowemu repertuarowi. Rozgrzana publiczność spontanicznie nagradzała brawami kolejne odsłony koncertu, by na koniec zgotować Zespołowi prawdziwą owację.  Serce pełne tańca

  W mroźny i śnieżny wieczór 3 grudnia br. Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" zaprosił podopiecznych Fundacji "Jaś i Małgosia" na koncert pt: "Serce pełne tańca". Koncert dedykowany był najmłodszym z okazji zbliżających się Mikołajek. Harnamowskie dzieci oraz Grupa Reprezentacyjna zaprezentowała się w szerokim repertuarze, a skoczne rytmy wygrywane na żywo przez kapelę rozgrzewały publiczność w ten zimowy wieczór. Gromkie oklaski zebrali w szczególności panowie prezentujący tańce nowosądeckie oraz żeńskie wykonanie tańców łęczyckich- dla wtajemniczonych chodzi o tańce w trepach! Szczególnie wdzięczne była prezentacja układów dziecięcych. Należy podkreślić, że dla niektórych był to debiut sceniczny. Pomimo niesprzyjającej aury było miło spotkać się z naszymi sympatykami!  „HARNAM” AMBASADOREM POLSKIEJ TRADYCJI

  W poniedziałkowy poranek 18 października na zaproszenie Dyrekcji SP nr. 111 w Łodzi grupa dziecięca naszego zespołu wystąpiła z mini koncertem dla gości zagranicznych wizytujących szkołę - w ramach programu „Comenius”. Tańcząc w pięknych strojach łowickich powitaliśmy uczniów i nauczycieli z Włoch, Węgier oraz Anglii. Było nam przyjemnie móc pokazać europejskim rówieśnikom, że w naszym mieście nie brakuje młodzieży zafascynowanej tańcem, folklorem i tradycją. Nasi tancerze dołożyli wszelkich starań i występ stał się dla zagranicznych gości odwiedzających Łódź, polskim akcentem wartym zapamiętania.  ZOSTAŃ TANCERZEM HARNAMA

  Prowadzimy ciągły nabór do grup zespołu:

  ·DZIECI 5 – 7 LAT- poniedziałek, środa w godz.17:00 - 17:45
  ·DZIECI 8 – 11 LAT - poniedziałek, środa w godz.18:00 – 19:00
  ·MŁODZIEŻ 12 – 16 LAT - wtorek, czwartek w godz. 17:30 – 19:00
  ·DOROSŁYCH - wtorek, czwartek w godz. 19:00 – 21:30
  ·DO GRUPY FOLK JAZZ - poniedziałek godz. 20:00 – 21:30, środa 18:30– 20:00

  Wymagania jakie stawiamy przed przyszłymi harnamowcami to niezmiennie:
  *Po pierwsze: trzeba chcieć, bo chęci i zapał pomagają w ćwiczeniach,
  *Po drugie: trzeba móc, czyli nie posiadać przeciwwskazań zdrowotnych do zażywania ruchu i gimnastyki w mniejszych i większych dawkach,
  *Po trzecie: nie zaszkodzi proporcjonalna budowa ciała, koordynacja ruchowa i słuch muzyczny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów tańca i tych młodszych (od 5 lat) i tych w wieku gimnazjalnym chętnych by z nowym rokiem szkolnym zacząć przygodę z naszym Zespołem. Tegoroczna nowość to nabór do grupy Folk Jazz – nowatorskiej formy tanecznej praktykowanej przy naszym Zespole, która na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Łodzi zdobyła III miejsce w kategorii formacja.
  Zapraszamy wszystkich chętnych, do zobaczenia!

  OPŁATY ZA ZAJĘCIA - pobierz plik pdf
  Plan zajęć - pobierz plik pdf  Spotkanie ze studentami

  W najbliższy czwartek 7 października o 18:30 w naszej siedzibie odbędzie się spotkanie ze studentami Politechniki Łódzkiej, którzy chcą w tym roku akademickim, w ramach zajęć wychowania fizycznego rozpocząć zajęcia z tańca ludowego. Zajęcia organizowane są przy Harnamie i prowadzone przez naszą kadrę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.  TROTUART - KONCERT NA STARYM RYNKU

  Już po raz kolejny zespół Tańca Ludowego „HARNAM” wpisał się w Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt 2010. W sobotę barwny korowód aktorów, tancerzy, szczudlarzy i mieszkańców Łodzi sunął ulica Piotrkowską do Placu Wolności. Rytmiczna muzyka i barwne stroje przeciągały spojrzenia budząc ogromne zainteresowanie i podziw. Drugiego dnia TrotuArtu dla tłumnie zgromadzonej publiczności Harnam zaprezentował rozgrzewające dusze i ciało tańce. W przerwach między kolejnymi odsłonami koncertu znamienity łódzki aktor Sławomir Sulej recytował wiersze o Łodzi.
  Dziękujemy naszym wykonawcom za profesjonalizm i wytrwałość w obliczu niesprzyjającej temperatury!  V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej 2010

  Wśród uczestników festiwalu TrotuArt po raz kolejny znalazł się również Harnam. 19 września, w niedzielę, o godz.19'00 na rynku Starego Miasta w Łodzi Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" wystąpi w swoim repertuarze ludowym. Zaprezentuja się zarówno tancerze grupy reprezentacyjnej jak tancerze grup dziecięcych - wszystko przy dzwiękach muzyki granej na żywo przez nasza kapelę. Dodatkowo jak zwykle brawurowo zatańczą dziewczęta z formacji Folk Jazz. Wszytkich widzów festiwalu i naszych sympatyków gorąco zapraszamy. Dla zachęty kilka zdjęć z poprzedniej edycji TrotuArtu.
  Po szczegółowe informacje o festiwalu kierujemy na www.trotuart.pl , a tutaj do pobrania HARMONOGRAM FESTIWALU. - pobierz pliki  ZOSTAŃ TANCERZEM HARNAMA

  Tegoroczny nabór do Zespołu odbędzie się w sobotę 18 września w godzinach:
  12 - 14 – dzieci od 5 do 10 lat
  14 - 16 – młodzież od 11 lat wzwyż
  16 - 18 – przesłuchania do grupy Folk Jazz(młodzież i dorośli) NOWOŚĆ!!!

  Wymagania jakie stawiamy przed przyszłymi harnamowcami to niezmiennie:
  *Po pierwsze: trzeba chcieć, bo chęci i zapał pomagają w ćwiczeniach,
  *Po drugie: trzeba móc, czyli nie posiadać przeciwwskazań zdrowotnych do zażywania ruchu i gimnastyki w mniejszych i większych dawkach,
  *Po trzecie: nie zaszkodzi proporcjonalna budowa ciała, koordynacja ruchowa i słuch muzyczny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów tańca i tych młodszych (od 5 lat) i tych w wieku gimnazjalnym chętnych by z nowym rokiem szkolnym zacząć przygodę z naszym Zespołem. Tegoroczna nowość to nabór do grupy Folk Jazz – nowatorskiej formy tanecznej praktykowanej przy naszym Zespole, która na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Łodzi zdobyła III miejsce w kategorii formacja.
  Zapraszamy wszystkich chętnych, do zobaczenia!  NOWY SEZON 2010/2011 TUŻ TUŻ…

  Wakacje za pasem a zatem przygotowania do nowego roku przygody z tańcem w „HARNAMIE” w pełni. Mamy nadzieję, że wypoczęci, pełni  zapału i chęci a być może nawet stęsknieni spotkamy się na salach baletowych już niebawem. 

  Z zajęciami ruszamy od nowego roku szkolnego, czyli we wrześniu:

  6 września - grupy dziecięce i młodzieżowa
  7 września - grupa  reprezentacyjna

  Zajęcia odbędą się o stałych porach według zeszłorocznego planu zajęć (patrz zakładka: plan zajęć!).

  Do rychłego zobaczenia!


  Harnam w Maroku

  Zespół „HARNAM” został zaproszony w dniach 13-20 lipca do Maroka, na Międzynarodowy Festiwal w Volubilis! Już po wylądowaniu w Casablance poczuliśmy ciepło afrykańskiego lądu. Na każdym kroku Maroko zaskakiwało nas odmiennością i różnorodnością kultury i obyczajów. Na zaproszenie Dyrektora Departamentu Kultury w Fez Harnam zaprezentował się w przepięknej scenerii XIXw. pałacu. Koncert odbył się w atrium ocienionym 500 letnimi drzewami. Wieczór zakończył się wspólną, uroczystą kolacją tradycyjnej kuchni marokańskiej. Każdą wolną chwilę przeznaczaliśmy na zwiedzanie i poznawanie kultury naszych gospodarzy. Późnym wieczorem w Volubilis, w otoczeniu starożytnych ruin, wzdłuż duktu, zespoły z wielu krajów świata, prezentowały swoje narodowe stroje i pieśni. Nasze kostiumy wzbudzały ogromne zainteresowanie i wielu gości prosiło nas o wspólną fotografię. „HARNAM” zaprezentował wiązankę tańców ludowych. Nasi tancerze byli dwukrotnie wywoływani na scenę, gdzie organizatorzy wręczyli nam pamiątkową paterę. Prosto z koncertu udaliśmy się w podróż na lotnisko w Casablance i bardzo zmęczeni ale jednocześnie spełnieni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do kraju.  Reklama Łodzi

  W słoneczny czwartek 1 lipca na zakończenie sezonu część grupy reprezentacyjnej „HARNAMA” wzięła udział w zdjęciach do filmu reklamowego „Łódź Europejska Stolica Kultury 2016”. Reklamówka kręcona była pod okiem operatorów z łódzkiego Se-ma-fora w reżyserii młodej, utalentowanej reżyserki Balbiny Bruszewskiej. Nasze wielobarwne stroje przykuwały uwagę i budziły żywe zainteresowanie operatorów pracujących przy produkcji oraz widzów, którzy licznie odwiedzili Księży Młyn.  III Ogólnopolski Festiwal Tańca w Łodzi

  PIĄTEK 25. 06 – Dzień I
  Od h10 w siedzibie „HARNAMA”, jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaczęły się warsztaty taneczne dla uczestników konkursu. Warsztaty prowadzili Natalia Madejczyk (finalistka 1 edycji You Can Dance), Michał Sethu Guga(choreograf, juror programu W rytmie MTV) i Mariusz Crovid (uczestnik 5 edycji programu You Can Dance). Oficjalne otwarcie III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca odbyło się o h 19’00. Staropolskim zwyczajem powitaliśmy naszych gości chlebem i solą... i harnamowską kapelą. Grupa reprezentacyjna „HARNAMA” zatańczyła dla zgromadzonych poloneza, nasza perełkę folkloru miejskiego – Polkę łódzką i folk-jazzowego „Chmiela”. Dalsza część wieczoru uczestnicy spędzili na terenie skansenu sąsiadującego z nami Muzeum Włókiennictwa, a kulminacją wieczoru był wspólny grill.
  Za festiwalowe zdjęcia bardzo dziękujemy Markowi Urbanowskiemu. Wiecej o festiwalu na www.igo-art.net

  SOBATA 26. 06 – Dzień II
  Sobota upłynęła na tanecznej rywalizacji na scenie na Rynku Manufaktury. W tym roku o  Złotą Łódkę walczyli tancerze z całej Polski i z zagranicy (min. Szwecji, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Portugalii i dalekich Chin). Tancerze rywalizowali ze sobą w 3 kategoriach: solo, duet, formacja we wszystkich stylach tanecznych. W tegorocznym jury festiwalu zasiadali: Michał Piróg (tancerz, choreograf i juror programu You Can Dance), Dorota Gardias (prezenterka TVN, zwyciężczyni IX edycji Tańca z Gwiazdami), Michał Guga (tancerz, choreograf, juror programu W rytmie MTV), Agata Biernat (tancerka, I vice Miss Polonia 2009). Na scenie można był zobaczyć prawdziwy przekrój stylów tanecznych – od tańca współczesnego, hip-hopu, salsy, baletu, tańca stylizowanego na ludowy i rzecz jasna nasz Folk- jazz. Harnamowcy zaprezentowali swój najświeższy układ i podbili serca publiczności oraz zdobyli uznanie jury. Grupa  Folk- jazz zdobyła III Miejsce w kategorii formacja. Cieszymy się niezmiernie bo konkurencja była wyrównana a rywale, zespoły z Portugalii, Chin i Łodzi prezentowali bardzo wysoki poziom.

  NIEDZIELA 27. 06 – Dzień III
  Trzeci i ostatni dzień rozpoczęły warsztaty taneczne w siedzibie „HARNAMA”. Tym razem prawdziwa gratką dla tancerzy była możliwość spróbowania swoich siła na zajęciach prowadzonych przez Michała Piróga, Maksa Hać, Michała Gugę i japońska choreografkę Anan Atoyama. Po południu w pasażu Schillera zaprezentowali się triumfatorzy III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca, goście zagraniczni i grupa reprezentacyjna „HARNAMA” wraz z kapelą. Cieszymy się, że mieliśmy sposobność być w tym roku współorganizatorami tego niecodziennego święta tańca. Wielkie gratulacje dla grupy Folk-jazz za zdobycie III nagrody w tegorocznej edycji festiwalu!  Cała Polska czyta dzieciom

  W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 15 czerwca o godz. 10, w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego "HARNAM" przy ul. Piotrkowskiej 282a odbyła się impreza czytelnicza wieńcząca tegoroczną akcję zatytułowana "Spotkanie z Julkiem Tuwimem i Jankiem Brzechwą". Organizatorem imprezy byli pedagodzy Szkoły Podstawowej nr. 153 w Łodzi. Mieliśmy, jako Zespół przyjemność być partnerem tegorocznej edycji. Widowiskowa sala „HARNAMA” wypełniona była po brzegi dziećmi z łódzkich szkół podstawowych. Celem, który przyświeca całej akcji jest niezmiennie propagowanie wśród dzieci, młodzieży i rodziców oraz szeroko rozumianej społeczności lokalnej idei głośnego czytania, a także rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych poprzez popularyzację literatury dla dzieci i młodzieży.
  Na wydarzenia finału tegorocznej edycji złożyły się: głośnie czytanie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima przez znamienitych gości w tym pełniącego obowiązki Prezydenta Łodzi pana Tomasza Sadzyńskiego, aktorów Teatru Nowego i Logos oraz przedstawicieli mediów i pedagogów. Prawdziwym smaczkiem interpretacji znanych wierszy było zaprezentowanie "Lokomotywy" nie tylko w języku polskim, ale także niemieckim, hiszpańskim, francuskim i słowackim. Występy taneczne dziecięcej grupy Zespołu "HARNAM", szczególnie idealnie wkomponowane w myśl wiodącą wydarzenia „Tańcowały dwa Michały” oraz występ wokalistów Zespołu Krzysztofa Cwynara i dzieci ze Stowarzyszenia "Studio Integracji" złożyły się na artystyczną oprawę. Impreza zakończy się "uwalnianiem" książek, czyli wręczeniem książek poszczególnym delegacjom uczniów szkół przybyłych na akcję. Pogoda dopisała i obecne w tym dniu dzieci i młodzież bez przeszkód mogły zwiedzić również Skansen Architektury Drewnianej na terenie Białej Fabryki.

  Partnerami wydarzenia byli ponad to: Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Teatr Logos, Teatr Nowy, Stowarzyszenie "Studio Integracji", Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Uniwersytet Łódzki, Fundacja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom".

  Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Łodzi i Kuratorium Oświaty w Łodzi.
  Więcej o przebiegu akcji czytania dzieciom można znaleźć na portalu kobiety.lodz.pl


  Występ w Manufakturze

  10 czerwca od godz. 10 na rynku Manufaktury miał miejsce III edycja warsztatów literacko-plastycznych "Czym skorupka za młodu" - ich autorki i pomysłodawczynie, na codzień pracujące z młodzieżą w łódzkim Gimnazjum nr. 44 poprzez edukacje regionalną chcą w najmłodszych i trochę starszych rozbudzić wrażliwość na dziedzictwo kulturowe naszego regionu i samej Łodzi. Przecięcia uroczystej wstęgi dokonali przedstawiciele: władz miasta reprezentowane przez panią Prezydent Wiesławę Zewald, władz oświatowych, gospodarzy i sponsorów imprezy oraz Marcel Szytenchelm od początku związany z projektem. Uczestnikami była młodzież łódzkich szkół,wśród nich i my.
  Obecność grupy dziecięcej naszego zespołu, prezentującej  się w tańcu w strojach łowickich, stanowiła żywy dowód niekłamanego uroku folkloru naszego województwa. Jak zwykle wzbudziły one szerokie zainteresowanie. Nasze wielobarwne wełniaki mieniły się w słońcu, przyciągając spojrzenia widzów. Obok naszego występu trwały nieustannie inne działania artystyczne: warsztaty garncarskie, plastyczne oraz zdobienia przedmiotów technika decoupage.
  Jesteśmy wdzięczni naszym wykonawcom za ich profesjonalizm, że pomimo upału dali z siebie wszystko i nasz występ wzbudził podziw wśród publiczności.  Miss Polonia Województwa Łódzkiego

  5 czerwca 2010 na scenie Filharmonii Łódzkiej miał miejsce V finał wyborów Miss Polonia Województwa Łódzkiego na którego artystyczną oprawę składały się występy i obecność grupy reprezentacyjnej „Harnama”. Ten wyjątkowy wieczór zaczął pokaz taneczny męskiej części naszego Zespołu. Panowie towarzyszyli finalistkom, gdy pojawiały się w kolejnych kreacjach wieczoru. Nie zabrakło ich także w kulminacyjnym momencie, gdy w blasku świateł koronowana była tegoroczna piękność naszego województwa. W dwuczęściowej gali finałowej dwukrotnie zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością dziewczęta z grupy Folk Jazzu. Jest nam niezwykle przyjemnie poinformować, że wśród triumfatorek V edycji konkursu znalazła się tańcząca w grupie reprezentacyjnej naszego Zespołu Iga Chwaścińska, której przyznano tytuły Miss Portalu Plaster Łódzki oraz Miss Gracja. Po tylu latach tańca w „Harnamie” nie mogła zostać niezauważona.
  Krótką relację z wyborów i obu występów grupy Folk Jazzu można obejrzeć poniżej i w sieci :) Gratulujemy talentu i urody.
  ŚWIĘTO ŁODZI - NOC MUZEÓW

  Sobotni maraton z tańcem był prawdziwym sprawdzianem dla naszych tancerzy. Wczesnym popołudniem cieszyli oni oko łodzian występem na scenie w pasażu Schillera, którzy pomimo kapryśnej aury przyszli wspólnie bawić się na Święcie Łodzi.
  Po krótkiej przerwie zespół odliczył się w siedzibie przy Białej Fabryce.Na rozgrzewkę zaczęliśmy od lekcji klasyki. Nie było żadnej taryfy ulgowej. Niesprzyjający chłód za oknem sprawił, że rozćwiczeni i rozgrzani pokaz taneczny przenieśliśmy z dziedzińca muzeum do naszej Sali Widowiskowej. Zatańczyliśmy dla gości Nocy w Muzeum Włókiennictwa tańce związane z folklorem miejskim. Było tango, walczyk i ciesząca się nieustającą sympatią widzów polka łódzka. W tym roku nasza siedziba przeżyła prawdziwy szturm odwiedzających. Wszystkim którzy spędzili część wieczoru z nami serdecznie dziękujemy, tych którzy nie zdążyli zapraszamy za rok! A tych którzy chcą zacząć tańczyć z nami: zawsze!  Sobota będzie nasza :)

  Na nadchodzącą sobotę 15 maja szykujemy dwa plenerowe spotkania z łódzką publicznością.

  Zaczynamy w samo południe -  na scenie w pasażu Schillera zaprezentujemy się w naszym ludowym repertuarze przy okazji kolejnych obchodów Dni Święta Łodzi. Nasza grupa reprezentacyjna w najsilniejszym składzie zawiruje w rytm muzyki naszej kapeli.

  Wieczorem zapraszamy natomiast do naszych sąsiadów czyli Centralnego Muzeum Włókiennictwa na coroczną imprezę Nocy Muzeów.  Na terenie skansenu Białej Fabryki dwukrotnie wystąpimy z pokazem tanecznym .  Po raz pierwszy zatańczymy dla wszystkich gości muzeum o godz. 19:00, drugi raz o 21:00.

  Dodatkowo w siedzibie Zespołu, podobnie jak w zeszłym roku zaprezentujemy dla wszystkich ciekawych „tanecznej kuchni”  lekcje pokazowe poprowadzone przez naszych znamienitych instruktorów.

  Wszystkich miłośników tańca serdecznie zapraszamy!
  Folk Jazz w Teatrze Jaracza

  Zorganizowany  25 kwietnia  tegoroczny finał  III edycji  konkursu Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego  w Teatrze im .Stefana  Jaracza w Łodzi uświetniły swoim występem dziewczęta z grupy Folk Jazzu działającej przy naszym  Zespole. Początkowa zachowawcza cisza  publiczności po zapowiedzi naszego występu ustąpiła żywemu, entuzjastycznemu aplauzowi  pod  koniec pokazu.  Cieszymy się z  tego  pełnego sympatii odbioru.  Występ na deskach teatralnej sceny, przy barwnej oprawie świateł i uznaniu ze strony publiczności był dla nas prawdziwą przyjemnością. 

  Dziękujemy!
  „Polska tradycja – ocalić od zapomnienia „

  W sobotni wieczór 24 kwietna  br. salę widowiskową wypełnił po raz kolejny  gwar sympatyków ludowych klimatów. Koncert zatytułowany „Polska tradycja – ocalić od zapomnienia „  wypełniły w jego  pierwszej części tańce repertuarowe reprezentacyjnej grupy „HARNAMA” (min. tańce kurpiowskie, lubelskie, nowosądeckie, a także łódzka polka)przeplatające się z wstępami grupy dziecięcej (tańce śląskie, łowickie) i samodzielną prezentacją kapeli naszego zespołu.  W drugiej części koncertu zaprezentowała się grupa dzieci  i młodzieży w małej formie taneczno-teatralnej z cyklu „Doroczne zwyczaje – Wiosna” inspirowanej obrzędowością ludową związaną  z pożegnaniem zimy, powitaniem  wiosny i okresem wielkanocnym.  Obrazek powstał przy ogromnym zaangażowaniu wykonawców z grup dziecięcych zespołu i wytężonej pracy instruktorów pod kierownictwem artystycznym Sławomira Mazurkiewicza . Muzykę opracował Łukasz Skonieczny  po konsultacjach z  panią Beatą Kurman.  W oprawie muzycznej drugiej części koncertu towarzyszyła młodzież  z Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi. Koncert zamykał występ grupy Folk Jazz przełamującej  swoim pokazem  konwencję czysto ludowej formy tańca.

  Koncert ten był  pierwszym, który zagraliśmy  pod okiem nowego managera  Zespołu. Zatem pierwsze koty za płoty!

  Ferie z Arlekinem

  Druga edycja ”Ferii z Arlekinem” w Zespole Tańca Ludowego „HARNAM” zakończona. W tym roku grupa 20 dzieci od 7-12 lat uczestniczyła w warsztatach tanecznych w siedzibie zespołu. Tajniki muzyki, improwizacji, śpiewu i ruchu odsłaniała przed dziećmi pani Beata Kurman pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi, natomiast ze sztuką tańca adeptów naszej feryjnej akademii tańca zapoznawał Krzysztof Sitkowski instruktor ZTL „HARNAM”.

   Dziewczęta i chłopcy dwukrotnie odwiedzili Teatr Lalek „Arlekin” oraz wzięli udział w dwóch wspaniałych wycieczkach: do stadniny koni w Bogusławicach i Muzeum Fabryki w Manufakturze.

  Ferie zakończyliśmy wielkim koncertem pt. ”Wędrówka drogą mniej uczęszczaną do Fabryki Tańca”, w którym wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować zaproszonym gościom efekt codziennych, feryjnych wysiłków z  sali baletowej. Koncert obfitował w piosenki z elementami tańców – Krakowiaczek i Kujawiaczek, oraz układy taneczne poloneza  i polki jak i  małą formę taneczną  z szalem do Walca cis-moll F. Chopina. Punktem kulminacyjnym było pasowanie na tancerza. Grupa reprezentacyjna  „HARNAMA” uświetniła finałowy koncert pokazując uczestnikom ferii polskie tańce regionalne.

  Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich rzęsistymi brawami. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzone ferie. Do zobaczenia  na zajęciach!


  BAL KARNAWAŁOWY
  31 stycznia w niedzielę odbył się doroczny bal karnawałowy w którym udział wzięły wszystkie dzieci tańczące w Zespole „HARNAM”. Bal został otwarty zgodnie z tradycją uroczystym polonezem, a potem królowały różnorodne rytmy i tańce. Organizatorzy : Zespół i Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego „HARNAM” przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.
  Znakomity iluzjonista Szymon Maciak przedstawił wspaniały pokaz magii, zespół „Makossa” grał muzykę afrykańską, a grupa folk-jazzu złożona z harnamowskich dziewcząt odsłoniła nieznane dzieciom techniki taneczne. Jak zawsze wspaniały, słodki bufet zorganizowali rodzice. Próbkę bogactwa strojów karnawałowych można obejrzeć na zdjęciach. Niech pozostaną miła pamiątka tego wieczoru. Do zobaczenia za rok!


  Ferie teatralno-taneczne dla dzieci
  Od ponad 30 lat organizujemy warsztaty teatralne dla dzieci, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I w tym roku zapraszamy wszystkie chętne dzieci do spędzenia ferii zimowych (15.02-27.02.2010) z Teatrem Lalek Arlekin.
  Pokazujemy teatr: widownię, scenę, możliwości kabiny, pracownię plastyczną, mechanizatorską, stolarnię. Omawiamy jak powstają spektakle: co robi autor, reżyser, scenograf, kompozytor. Poznajemy jak powstaje lalka (rodzaje lalek), co to jest maska, rekwizyt, kostium itp. Każda z grup dostaje tekst i rozpoczynają się ćwiczenia pomagające wydobyć głos, poprawić artykulację i właściwie interpretować scenariusz. Pomagamy oswoić się z przestrzenią sceniczną i każdemu dajemy szansę zaistnieć. Wszystko w formie zabawy. Punkt kulminacyjny to oczywiście przygotowane przez poszczególne grupy spektakle wystawione na scenie sali widowiskowej. Ponadto w programie ferii przewidziane są dwie wycieczki krajoznawcze.
  W tym roku po raz pierwszy poszerzyliśmy warsztaty teatralne o zajęcia taneczne, które będą odbywać się w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego Harnam, przy ul. Piotrkowskiej 282a.
  Przez 2 tygodnie będzie można zapoznać się z różnorodnością i bogactwem tańców ludowych, jak i współczesnych.

  Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 LAT; do wyboru jest 5 grup:
  - 3 TEATRALNE I 1 PLASTYCZNA - zajęcia będą odbywać się w Teatrze Arlekin
  -1 TANECZNA - zajęcia będą odbywać się w siedzibie Zespołu Tańca Ludowego Harnam.

  Każda z grup liczy do 20 osób i ma 2 opiekunów.
  TERMIN WARSZTATÓW: od 15 do 27 lutego 2010
  ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH: 10:00 - 14:00
  KOSZT WARSZTATÓW: 200,- zł

  ZAPISY NA WARSZTATY TANECZNO TEATRALNE PRZYJMUJEMY
  18 STYCZNIA OD GODZINY 8:00
  W SEKRETARIACIE TEATRU LALEK ARLEKIN LUB POD NUMEREM TELEFONU: 042 633 08 94.

  KOLĘDY I PASTORAŁKI - KONCERT WIGILIJNY
  20 grudnia (niedziela) godz. 18:30 sala koncertowa Harnama pękała w szwach. Powodem był Koncert Wigilijny. Koncert nawiązywał do ludowych tradycji karnawałowych, zapustnych, w których obok tradycyjnego kolędowania wokół szopki, widowisk herodowych, odwiedzin kolędników, nie brakowało także tańca i zabawy. To wszystko można było zobaczyć w scenicznej oprawie w wykonaniu tancerzy naszego zespołu.
  Trzy grupy dziecięce pracujące pod kierunkiem Krzysztofa Sitkowskiego zaprezentowały się w inscenizacji "Kolędy i pastorałki" w opracowaniu muzycznym Janusza Kaźmierczaka, w choreografii Marii Kuśnierz - Michalak.
  Grupa reprezentacyjna zatańczyła "Zabawę z Turoniem" i układ krakowiaka w choreografii Sławomira Mazurkiewicza.

  MALI HARNAMOWCY W FILHARMONII
  13 grudnia (niedziela) o godz.12:00 w Filharmonii Łódzkiej można było podziwiać naszych najmłodszych tancerzy. W organizowanym cyklicznie programie dla całych rodzin zatytułowanym "Spotkanie z nutką" wzięli udział nasi mali "harnamowcy". Zaprezentowali pastorałki wprowadzające widzów w świąteczny klimat. Był to przedsmak i miła zapowiedź naszego tegorocznego koncertu wigilijnego.

  DZIEŃ HARNAMOWCA
  26 września, odbyła się kameralna uroczystość, nazwana przez pomysłodawców "Dniem Harnamowca". Można powiedzieć, że dla wszystkich obecnych i dawnych tancerzy naszego zespołu był to miły, pełen nostalgii wieczór wspomnień. W formie okazałej wystawy udostępniono materiały archiwalne : kroniki zespołu, zdjęcia z koncertów, prób i wyjazdów. W dwóch salach non stop odbywały sie projekcje filmowe. Nie zabrakło wykwintnego poczęstunku oraz koncertu zespołu "na żywo". Grupa reprezentacyjna zaprezentowała tańce i przyśpiewki od Nowego Sącza, tańce opoczyńskie oraz polkę łódzką. Najmłodsi wykonawcy zatańczyli tańce łowickie oraz suitę taneczną z regionu śląskiego. Silna grupa dawnych tancerzy kibicowała wykonawcom z widowni, ochoczo pomagając w śpiewie. Widać było, że nogi same rwą im się do tańca. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas również vice prezydent Łodzi - Włodzimierz Tomaszewski. Wielu z nas pamięta go z dawnych lat, wirującego z ogromna lekkością i niebywałym temperamentem po scenie. Tego wieczoru, Pana Prezydenta można było odnaleźć na wielu zdjęciach. Każdy mógł odnaleźć na nich swoich przyjaciół, wspomnienia i jakże niezapomniany kawałek własnego życia.

  DOŻYNKI
  Dożynki prezydenckie w Spale, to impreza o ogromnej tradycji, zapoczątkowana jeszcze przez prezydenta Mościckiego. W dniu 20 września Zespół Tańca Ludowego "Harnam" grupy: dziecięca i reprezentacyjna miały zaszczyt wystąpić na głównej scenie, tam, gdzie zaproszony był sam Pan Prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Koncert był udany, pogoda wyjątkowo piękna, dożynkowe wieńce, będące symbolem polskiej tradycji święta plonów- jak zawsze oryginalne i okazałe. Żałujemy tylko, że w wirze przygotowań zakulisowych nie mieliśmy możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia z prezydentem. Mamy nadzieję nadrobić to w przyszłości.

  TrotuArt 2009
  Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" tanecznym krokiem wziął udział w wielkiej paradzie rozpoczynającej IV edycję Festiwalu Sztuli Ulicznej TrotuArt 2009. Paradę a zarazem Festiwal uroczyście otworzyła - przecinając wstęgę, pani Wiceprezydent Miasta Halina Rosiak. Na Festiwalu prezentowali się nie tylko artyści zajmujący się teatrem, ale także muzyką i plastyką. Krótki pokaz tanecznych możliwości "Harnama" zaostrzył apetyty wielu miłośników tańca ludowego -wszystkich zapraszamy do siedziby zespołu. Gwiazdą tegorocznej edycji TrotuArtu był holenderski zespół teatralny Gajes. Wspaniałe widowiska plenerowe - "Don Quixot" i "Wanted", można było podziwiać na rynku Starego Miasta i w Manufakturze.

  ŚWIĘTO PLONÓW
  Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" został zaproszony do uświetnienia uroczystych obchodów Święta Plonów, które co roku odbywają się w Spale. Uroczyste obchody odbędą się 20 września, a weżmie w nich udział zarówno grupa dziecięca jak i reprezentacyjna Harnama. Spalskie dożynki, to bodaj najbardziej huczne obchody tego święta w Polsce. Niezmiennie gości na nich sam prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Nasz koncer odbędzie się na głównej scenie! To wielki zaszczyt i wyzwanie, więc nic dziwnego, że przygotowania trwają juz od 25 sierpnia. O wrażeniach napiszemy po powrocie, a wszystkich sympatyków Harnama zapraszamy do Spały.

  Odnajdźmy się w tańcu
  W dniu 26. 09. 2009r. o godz. 16:00 wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z Zespołem Tańca Ludowego „HARNAM” zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Odnajdźmy się w tańcu”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tańca Ludowego „HARNAM”. Będzie to wspaniała okazja do obejrzenia wybranych zdjęć i pamiątek, snucia wspomnień, a przede wszystkim uczestniczenia w spotkaniu wielopokoleniowej grupy harnamowców. To niecodzienne wydarzenie odbędzie się w siedzibie Zespołu przy ul.Piotrkowskiej 282a.
  Czekamy na Was,nie przegapcie tej okazji by znów być razem!

  ZAPRASZAMY NOWYCH CZŁONKÓW DO HARNAMA
  We wrześniu '09 ruszamy z naborem do grup Zespołu "Harnam".
  Wymagania jakie stawiamy przed przyszłymi harnamowcami to:
  ˇ Po pierwsze: trzeba chcieć, bo chęci i zapał pomagają w ćwiczeniach,
  ˇ Po drugie: trzeba móc, czyli nie posiadać przeciwwskazań zdrowotnych do zażywania ruchu i gimnastyki w mniejszych i większych dawkach,
  ˇ Po trzecie: nie zaszkodzi proporcjonalna budowa ciała, koordynacja ruchowa i słuch muzyczny.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów tańca i tych młodszych (od 6 lat) i tych w wieku gimnazjalnym chętnych by z nowym rokiem szkolnym zacząć przygodę z naszym Zespołem.
  Spotkania połączone z naborem odbędą się w dniach 13 i 20 września w godzinach:
  16:00 - dzieci od lat 6,
  17:00 - młodzież od lat 14.
  Do zobaczenia!

  Tournee: Niemcy - Hiszpania
  W dniach 20.06 - 01.07.2009r. Reprezentacyjna grupa "Harnama" odbyła artystyczne tournee: Niemcy - Hiszpania. W Sztuttgarcie, mieście partnerskim dla Łodzi, występy "Harnama" zostały przyjęte niemal owacyjnie. Barwne opoczyńskie wełniaki wirujące w uroczystej paradzie, która szła ulicami miasta, wywoływały duży aplauz i okrzyki zachwytu. Podobnie przyjęto prezentacje sceniczne. Sedeczne były nasze spotkania z mieszkającymi w Sztutgarcie Polakami, za serdeczną opiekę dziękujemy zwłaszcza pochodzącej z Łodzi pani Majce Wolff z mężem.
  Po wydarzeniach artystycznych w Sztutgarcie i dwudziestogodzinnej podróży autokarem, znalezliśmy się w San Sebastian, nad malowniczą Zatoką Biskajską, na II Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Lauarin". Obok koncertów odbyły się warsztaty taneczne, w czasie których każdy zespół uczył inne narody tańców własnego kraju. Ciekawym doświadczeniem było poznanie oryginalnych tańców baskijskich, czy próba sił w dynamicznych tańcach Macedończyków. Prawdziwie niecodziennym przeżyciem było zobaczenie jak pod naszym kierunkiem Baskowie, Macedończycy, Anglicy zaczęli "wywijać" nowosądecką "Ciętą polkę", a następnie wszyscy podali sobie dłonie we wspólnym polonezie. Spotkanie pasjonatów tańca z innych krajów jest istotą festiwali. Mimo różnic językowych, kulturowych można spotkać ludzi, którzy są miłośnikami tańca i tradycji własnych krajów. Ta wspólna pasja staje się językiem porozumienia jednoczącym wszystkich.
  W drodze powrotnej do Polski, dodatkową atrakcją była możliwość zatrzymania się w Paryżu i zobaczenia na własne oczy Pól Elizejskich, Wieży Eiffla czy Katedry Notre Dame. To rozbudziło nasz apetyt, aby z polskimi tańcami wyruszyć znów na podbój Europy. Zapraszamy zainteresowanych aby dołączyli do naszego Zespołu i wyruszyli wraz z nami. Skoro inne państwa z radością uczą się naszych tańców, na pewno uda się i Wam...
  ZAPRASZAMY do nas.

  Wyczekiwane wakacje...
  W środę 17 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dzieciom, młodzieży i dorosłym za rok wspólnej, wytężonej pracy, podczas zajęć, za zabawę i moc wrażeń jakie niósł każdy z waszych występów. Życzymy słonecznej wakacyjnej laby, przyjemności z odpoczynku byście z nowymi siłami i tryskając energią wrócili na salę baletową we wrześniu!

  Zajęcia po wakacjach rozpoczynamy :
  7 września - grupy dziecięce
  8 września - grupa młodzieżowa i reprezentacyjna


  Zajęcia odbędą się o stałej godzinie. ZAPRASZAMY:)

  Puchar zdobyty!!!
  Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" w dniu 7 czerwca 2009r. wziął udział w II Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Województwa Łódzkiego "Tacy patroni zobowiązują" w Proszeniu. O Puchary i Nagrody rywalizowało 25 zespołów. Nasi mali harnamowcy zaprezentowali tańce łowickie i zdobyli Puchar Wójta Gminy Wolbórz pana Henryka Sęka. GRATULUJEMY!

  konkursy, wyjazdy, plany artystyczne
  Przed nami kolejny pracowity, długi weekend. W dniach 11-14 czerwca wyjeżdżamy do Puław, na konkurs zespołów, zorganizowany przez polską sekcję C.I.O.F.F. Reprezentacja Harnama zaprazentuje się tam, w trzech kategoriach konkursowych : taniec narodowy, taniec premierowy i taniec własnego regionu. Oprócz tego będzie można nas obejrzeć na towarzyszących festiwalowi koncertach m. in. w Baranowie i Nałęczowie. Konkurs jest podsumowaniem naszej całorocznej pracy - zaprezentujemy dwa premierowe tańce, które przygotowaliśmy w tym roku, jest to Mazur z opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki, w nowej choreografii Sławomira Mazurkiewicza, oraz tańce sieradzkie "Niedaleko od Sieradza" w choreografii Marii Kuśnierz- Michalak.
  Tydzień po powrocie z Puław, już w pierwszym dniu wakacji, Harnam rusza na tournee zagraniczne. Najpierw czekaja nas koncerty w Sztutgarcie, a następnie wyruszamy do San Sebastian na Festiwal Folklorystyczny Lauarin. W kraju Basków będziemy codziennie dawać koncerty od 25, do 29 czerwca. Przygotowaliśmy na tę okoliczność dwa 40 - minutowe programy artystyczne. Jak widać tan rok był pracowity. Nie było czasu na lenistwo ani wolne weekendy, ale dla harnamowców - miłośników tańca, wszystkie te artystyczne wyzwania i działania, to radość i spełnienie.

  Koncert w Konstantynowie Łódzkim
  Kto wybrał się w niedzielne (31.05.09.) popołudnie na wycieczkę na festyn z okazji obchodów XIX Dni Konstantynowa Łódzkiego, ten mógł na własne oczy zobaczyć paradę smoków, klaunów i szczudlarzy rodem z Teatru Lalek Arlekin. Na scenie miał miejsce Festiwal Tańców Wszelakich z udziałem dziecięcej grupy Zespołu "HARNAM". Specjalnie na tę okazję wystawiliśmy nasz najmocniejszy, choć najmłodszy skład. Dzięki niemu nawet kapryśna i nienajlepsza pogoda nie zepsuła radosnego nastroju, w który wprowadziła widownię skoczna polka w wykonaniu naszych najmłodszych tancerzy.
  zdjęcia dzięki uprzejmości portalu "43bis" Dziennik Internetowy Konstantynowa Łódzkiego.

  Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych
  30. maja, na zaproszenie Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych, Harnam wystąpił z w łódzkiej YMCE z koncertem złożonym z tańców narodowych. Koncert miał formę prelekcji połączonej z warsztatami. Publiczność zapoznała się z historią każdego tańca i poznała ciekawostki związane z rodowodem i symboliką poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Krakowiak posłużył jako forma warsztatowa. Po krótkiej prezentacji, publiczność zaproszona do tańca przez tancerzy z zespołu, miała okazję nauczyć się kilku podstawowych kroków i figur krakowiaka oraz wykonać je na scenie wraz z zespołem. Młodzi ludzie, z uśmiechem, a czasem łezką w oku poznali tańce, które sš nam tak bliskie, a jednak zupełnie nieznane.
  Jeśli ktoś chciałby przekonać się o prawdziwości przysłowia "Cudze chwalicie, swego nie znacie"- zapraszamy do Harnama. Chętnie również odwiedzimy szkoły, przedszkola i inne instytucje z taką właśnie taneczną audycją.

  10 lat CSR
  XVI Łódzkie Dni Rodziny oraz połączony z nimi jubileusz 10-cio lecia Szkoły Rodzicielstwa im. Prof. Włodzimierza Fijałkowskiego działającej przy Centrum Służby Rodzinie w Łodzi stały się okazją do spotkania jej absolwentów czyli całych rodzin wraz z pociechami na specjalnym koncercie, który zagraliśmy z tej okazji w czwartek, 21 maja br. w siedzibie Zespołu "HARNAM". W programie koncertu obok występu grupy reprezentacyjnej dorosłych zaprezentowała się wzbudzająca szczery zachwyt i entuzjazm grupa najmłodszych harnamowców. Zadowolenie widowni, brawa jakie zebrali wykonawcy i żywa reakcja szczególnie wśród przybyłych na koncert dzieci pozwala nam myśleć, że był to prawdziwie udany, rodzinny czas.

  Nocna Próba podczas Nocy Muzeów
  Korzystając z tego, że nasi sąsiedzi z Białej Fabryki urządzali Białą Noc w Muzeum (16.05.2009.) postanowiliśmy przyłączyć się do cieszącej się co roku większym zainteresowaniem akcji i otworzyć nasze podwoje. I tak też zrobiliśmy. Była to okazja pozwiedzać nową siedzibę Zespołu, rzucić okiem na sale baletowe, oraz salę widowiskową. To na niej zupełnie wyjątkowo tylko tego wieczora i nocy odbywała się próba naszej grupy reprezentacyjnej. Przed odwiedzającymi nas wtedy postanowiliśmy odsłonić część "tanecznej kuchni" i pokazać jakie wysiłki i ile pracy trzeba by efektem były doskonałe występy i koncerty. Zabrakło zatem naszych pięknych ludowych strojów, ich miejsce zajęły "firmowe koszulki do ćwiczeń". Było gorąco, było pracowicie. Ale i miło, a dzięki póznej porze klimat był naprawdę osobliwy. Wszystkich zapraszamy by sami ocenili efekty naszych wysiłków przy okazji kolejnego koncertu.

  Pracowity długi weekend
  W majowy długi weekend, w naszej siedzibie na Piotrkowskiej 282a, reprezentacyjna grupa Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" szkoliła się pod kierunkiem przybyłej do nas gościnnie Pani etnochoreograf Michaliny Wojtas. Pracując po 6 godzin dziennie poznaliśmy tańce i przyśpiewki z regionu Nowego Sącza, oraz przygotowaliśmy dziesięciominutową suitę złożoną z tańców Lachów Sądeckich. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mieli okazję pochwalić się publiczności naszym nowym tańcem.

  Taneczny weekend
  Wiosenny urodzaj Koncertów przypadł na weekend 24-26 kwietnia. Dla wszystkich miłośników Harnama mamy kilka najpiękniejszych kwiatków w postaci zdjęć z obu koncertów. Przedstawiamy najpierw koncert "Taneczna fuzja", na którym kolejny raz mieliśmy okazję przedstawić nową formę taneczną: Folk jazz - autorski projekt jednej z wychowanek Zespołu. Koncert "Ostrożnie wędruj po Armeni..."zaostrzył apetyt na podróże.

  Niedziela u Geyera
  Zgodnie z zapowiedzą W dniu 19 kwietnia (niedziela) w ramach festynu "Niedziela u Geyera" zatańczł Zespół Tańca Ludowego "Harnam". To była cudowa niedziela i znakomity koncert.

  Harnam na paradzie
  W sobotę (18.04.09) wspaniałą paradą na ul. Piotrkowskiej zaczęliśmy koleją, już szóstą edycję Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy, którego organizatorem jest Teatr Lalek "Arlekin". W przepięknej paradzie jak przystało na świeżo upieczonych "Arlekinowców" wziął udział także zespół "Harnam". Barwny korowód tancerzy wzbudzał zainteresowanie i zachwyt przechodniów. Festiwal Solistów to jedna z niewielu tego typu imprez na świecie i jedyna w Polsce.

  wiosenny urodzaj Koncertów
  W piątek 24 kwietnia 2009r. o godz. 18:30 w siedzibie Zespołu odbędzie się koncert zatytułowany "Taneczna fuzja". "Harnam" w kooperacji z kilkoma grupami tanecznymi przygotował wyjątkową propozycję. Widzowie nie uświadczą tego dnia ani mazura ani oberka. Zaprezentują się tańczące Hip-hop, Break dance oraz taniec nowoczesny zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury w z Konstantynowa Łódzkiego. Przedstawiciele gospodarzy, czyli część grupy reprezentacyjnej zaprezentują nową formę taneczną: Folk jazz - autorski projekt jednej z wychowanek Zespołu. Wystąpi też grupa Los Locos - studencka brać połączona wspólnym zamiłowaniem do tańca współczesnego. Dadzą gościom próbę efektów swoich dotychczasowych działań. Zapraszamy do spotkania z młodymi tancerzami pełnymi pasji i entuzjazmu, którzy poprzez uniwersalny język gestu, ruchu i muzyki pragną opowiedzieć własną historię i wyrazić samych siebie.

  W niedzielę 26 kwietnia 2009r. o godz. 18:00 zapraszamy na wydarzenie zatytułowane "Ostrożnie wędruj po Armeni...". Będzie to Wieczór Kultury Ormiańskiej - okazja spotkania i przybliżenia wszystkim przybyłym piękna kultury, sztuki i elementów folkloru Armenii. Jego pomysłodawczynią a zarazem odgrywającą w nim centralna rolę jest Ormianka mieszkajšca od lat w Łodzi Anaida Kaczmarek. Ten wieczór ma się stać spełnieniem jej marzenia by pokazać wszystkim, że ci, którzy sš w Polsce postrzegani tylko jako handlarze ze Wschodu także posiadają swoją kulturę. W programie znajdą się elementy muzyki, śpiewu oraz tańca przeplatane poezją. Towarzyszyć mu będzie pokaz multimedialny. Koniec zwieńczy przygotowany przez autorkę wieczoru i jej przyjaciół słodki ormiański akcent. Będzie zatem i coś dla ducha i dla ciała!

  Koncert: Niedziela u Geyera
  W dniu 19 kwietnia (niedziela) w ramach festynu "Niedziela u Geyera" zatańczy Zespół Tańca Ludowego "Harnam". Na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa i skansenu Miejskiej Architektury Drewnianej harnamowcy zaprezentują przybyłym w tym dniu gościom wycinek łódzkiego folkloru miejskiego. Wystąpi także grupa dziecięca, ciesząca się ogromną sympatią wśród widzów przychodzących na nasze koncerty. Naszym tancerzom akompaniować będzie Kapela Podwórkowa "Konstantynowiacy".
  Występ zaplanowano w plenerze, na terenie skansenu w godzinach 12:30-13:00 oraz 14:00-14:30.
  Zapraszamy gorąco!

  Koncert: 8 marca
  Z okazji Dnia Kobiet zespół Harnam przygotowuje specjalny program i to nie tylko dla kobiet. Zapraszamy na koncert zespołu Harnam pt: "Kobieta z bliska i z daleka", który odbędzie się 8 marca o godz. 18'00.
  W programie wystąpi także Gość-Niespodzianka.
  Bilety do nabycia w siedzibie zespołu, w cenie 15 zł.
  Zapraszamy!

  W zaczarowanym lesie
  Niedzielne popołudnie okazało się wyjątkowo udane dla wszystkich uczestników balu karnawałowego w Harnamie. Tygrys, Zorro i Indianin okazali się znakomitymi partnerami dla Królewny, Czerwonego Kapturka i Wróżki. Sala baletowa zamieniła się w czarodziejski las pełen roześmianych, przepięknie przebranych postaci. Bal obfitował w atrakcje, z których największą radość przyniósł pokaz i nauka tańca hinduskiego. W czarodziejskim lesie nie mogło zabraknąć prawdziwego czarodzieja - występ iluzjonisty był dopełnieniem całości.

  Ferie - Wielki Finał
  Już po raz 20 odbyły się ferie w teatrze Arlekinie, ale po raz pierwszy w Harnamie, który od marca zeszłego roku stał się cząstką teatru! Przez dwa tygodnie wyselekcjonowana grupa dzieci i młodzieży pod okiem instruktorów Harnama ćwiczyła w zapale skomplikowane układy choreograficzne, poznawała tajniki tańca i to nie tylko tego ludowego, ale przede wszystkim świetnie się bawiła. Były wycieczki, wyprawy do teatru, było dużo śmiechu i zabawy. W finałowym koncercie nasi podopieczni zaprezentowali swoje rozliczne talenty, a na koniec, przebrani w kolorowe stroje Harnama odtańczyli brawurowo kujawiaka. Prawie dwugodzinny pokaz finałowy zgromadził tłum życzliwych obserwatorów i nie jednej mamie łezka zakręciła się w oku, gdy podziwiała nasz wspaniały koncert. A więc do zobaczenia za rok, bo obiecujemy, że na tych jednych feriach nie poprzestaniemy!

  BAL KARNAWAŁOWY
  Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" i Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tańca ludowego "HARNAM" organizują dla dzieci i młodzieży z naszego zespołu (!) wielki bal karnawałowy zatytułowany "W zaczarowanym lesie".

  Bal odbędzie się 15 lutego 2009 r., o godz 16'30 w siedzibie Zespołu przy ul. Piotrkowskiej 282a.
  Każdy z uczestników może zaprosić 1 osobę towarzyszącą - rówieśnika i 1 opiekuna dorosłego. Obowiazują kostiumy karnawałowe. Przewidujemy rozmaite konkursy i atrakcje. Wszyscy proszeni są o przyniesienie wygodnego obuwia na zmianę. Zapraszamy.

  FERIE DLA DZIECI
  Teatr LAlek Arlekin od ponad 30 lat organizuje warsztaty teatralne dla dzieci, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku po raz pierwszy poszerzyliśmy warsztaty teatralne o zajęcia taneczne organizowane w siedzibie Harnama.
  Przez 2 tygodnie będzie można zapoznać się z różnorodnością i bogactwem tańców ludowych, jak i współczesnych.

  Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 LAT; do wyboru jest 5 grup:
  - 3 TEATRALNE i 1 PLASTYCZNA - zajęcia będą odbywać się w Teatrze Arlekin
  -1 TANECZNA - zajęcia będą odbywać się w siedzibie zespołu tańca ludowego Harnam.

  Każda z grup liczy do 20 osób i ma 2 opiekunów.
  TERMIN WARSZTATÓW: od 26 stycznia do 7 lutego 2009
  ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH: 10:00 - 14:00
  KOSZT WARSZTATÓW: 200,- zł

  ZAPISY NA FERIE PRZYJMUJEMY OD 5 STYCZNIA OD GODZINY 8:00
  W SEKRETARIACIE TEATRU LALEK ARLEKIN LUB POD NUMEREM TELEFONU: 042 633 08 94.
  Więcej informacji na stronie Teatr Lalek ArlekinTeatru Lalek Arlekin. Zapraszamy

  Koncert wigilijny
  Miłośnicy tańca ludowego, a w szczególności zespołu "Harnam" mogli nasycić oczy i uszy podczas koncertu, który odbył się 14 grudnia 2008r o godzinie 17'00 w siedzibie zespołu. Koncert wigilijny, to dodatkowe wzruszenia wynikające ze wspólnego kolędowania. Był też prezent pod choinkę - zupełna nowość - po raz pierwszy został zaprezentowana nowa forma taneczna: folk jazz. Układ choreograficzny opracowała Joanna Wolańska. Gratulujemy i czekamy na więcej.

  Taniec po latach
  Inauguracyjny koncert Harnama okazał się brzemienny w skutki. Spotkania po latach, stare przyjaźnie, wspomnienia i przede wszystkich magia tańca spowodowały, że byli tancerze zespołu postanowili powołać do życia swoją grupę taneczną. Miło nam zawiadomić, że próby weteranów tańca będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 20-21'30.
  Zapraszamy! Harnam reaktywacja.

  Koncert Inauguracyjny
  Nowa, piękna sala była wypełniona po brzegi. Podłogi drżały w rytm oberków i kujawiaków, tak jak serca widzów. Oklaski, uśmiechy i łzy wzruszenia - wszystko to można było zobaczyć i przeżyć na koncercie inauguracyjnym "Harnama". Publiczność domagała się bisów, dziękując tancerzom za cudowne przeżycia burzliwą owacją. Wszystkich, których ominęły te emocje już teraz zapraszamy na następny koncert.

  Terminy zajęć
  Informujemy, że zajęcia istniejących grup tanecznych odbywać się będą w nowej siedzibie Zespołu na ul. Piotrkowskiej 282a (kompleks zabudowań Białej Fabryki Ludwika Geyera), w następujących terminach:
  grupa reprezentacyjna - pobierz pliki
  grupa młodzieżowa - pobierz pliki
  grupy dziecięce - pobierz pliki


  Nabór do Zespołu Tańca Ludowego HARNAM
  Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" już od 7 września 2008 ROZPOCZYNA SEZON ARTYSTYCZNY !
  Z nami poznasz niepowtarzalne piękno polskich tańców, zwiedzisz świat, znajdziesz nowych przyjaciół, przeżyjesz chwile, jakich jeszcze nie było ! Jeśli lubisz tańczyć i śpiewać, jesteś muzykalny, sprawny fizycznie, proporcjonalnie zbudowany i otwarty na poznawanie nowych dziedzin - przyjdź !
  Szczegółowych informacji udziela menadżer zespołu,
  Zbigniew Błaszczyk, tel: 0-663-35-75-75  Miło nam zawiadomić, że od kwietnia 2008r. Zespół Tańca Ludowego "HARNAM" działa w ramach struktury organizacyjnej Teatru Lalek Arlekin.

  powrót

  OFICJALNA STRONA ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO HARNAM

  projekt i realizacja Joanna Hrk